Slaven Belupo

1 - 5

Dinamo

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš - 23.07.2022. - 2. kolo SuperSport HNL - 21:00

Slaven Belupo: Sušak – Bosec, Božić, Soldo, Kvržić – Marina (od 77. Mihalić), Bašić (od 46. Kocijan), Caimacov (od 77. Behram) – Crnac, Branšteter (od 46. Fanimo), Hoxha (od 77. Žuljević).

Trener: Zoran Zekić

Dinamo: Livaković – Moharrami, Ristovski, Lauritsen, Bočkaj (od 77. Štefulj) – Mišić (od 81. Tolić), Ljubičić (od 66. Ivanušec), Baturina – Menalo, Drmić (od 66. Petković), Oršić (od 77. Špikić).

Trener: Ante Čačić

Sudac: Petar Kolarić (Čakovec), Ivan Mihalj (Velika Gorica), Luka Pajić (Rijeka), Mario Zebec (Cestica)

VAR: Ivan Smokrović (Rijeka) AVAR: Tomislav Šetka (Đakovo)

Strijelci: 1:0 Marina 3′, 1:1 Baturina 6′, 1:2 Oršić 16′, 1:3 Drmić 19′, 1:4 Mišić 74′, 1:5 Špikić 90′

Žuti kartoni: Caimacov 70′ (Slaven Belupo); (Dinamo)

Broj gledatelja: 2700

Nogometaši Slaven Belupa u 2. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali poraz od aktualnog prvaka Hrvatske Dinama. Na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš rezultat je bio 1:4, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Marina.

Trener Zoran Zekić u odnosu na utakmicu s Varaždinom napravio je jednu promjenu u početnih 11. Umjesto Marka Martinage, od prve minute je krenuo Luka Branšteter. Mladom napadaču to je ujedno bio i debi za našu momčad.

Savršeno je otvorio utakmicu Slaven Belupo. Marina je u 3. minuti propustio realizirati kazneni udarac, no natrčao je na odbijenu loptu i zakucao ju u mrežu Dinama za 1:0. Gosti su odgovorili samo tri minute kasnije kada je Baturina zabio za 1:1. U 16. minuti vidjeli smo potpuni preokret. Oršić je zabio za 1:2. Tri minute kasnije Drmić je bio precizan za 1:3. Do kraja prvih 45 minuta rezultat se nije mijenjao, iako je Dinamo imao nekoliko izglednih prilika.

Na startu drugog poluvremena Kocijan je bio blizu pogotka, no sa sedam metara nije bio dovoljno precizan. Odgovorio je Drmić s druge strane. Sušak je odličnom reakcijom zaustavio njegov pokušaj iz blizine. U 62. minuti Oršić je pogodio gredu. U 74. minuti Mišić je glavom zabio za 1:4. Konačan rezultat utakmice postavio je Špkić u 90. minuti kada je s dvadesetak metara zabio za 1:5.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje u Osijeku. Utakmica u Gradskom vrtu igrat će se u nedjelju s početkom u 18:55.