Zagreb, SC Rudeš - 12.4.2024. - 30. kolo SuperSport HNL - 17:00

Rudeš: Marković – Karačić, Mrčela, Pavlović, Krušlin – Pasariček, Ćorić, Mašala – Latković, Doležal, Petković (od 59. Grezda).

Slaven Belupo: Sušak – Bosec (od 46. Krušelj), Božić, Boras, Štefulj – Jelić Balta, Agbekpornu (od 31. Caimacov), Mioč (od 81. Liber) – Murić (od 81. Jagušić), Štrkalj (od 56. Šuto), Šakota.

Sudac: Antonio Melnjak, Bojan Zobenica, Dominik Benković, Antonio Škobić.

VAR: Ivan Bebek, AVAR: Kruno Šarić.

Strijelci: 1:0 Latković 15′, 1:1 Murić 57′, 1:2 Murić 63′, 1:3 Šuto 90+5′

Žuti kartoni: Kuzmanić 28′, Krušlin 35′, Karačić 89′ (Rudeš); Šakota 71′, Boras 78′, Jelić Balta 88′ (Slaven Belupo)

Broj gledatelja: 300

Nogometaši Slaven Belupa u 30. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige svladali Rudeš. Na ŠC Rudešu slavili su rezultatom 1:3, a za našu momčad golove su postigli dva puta Murić i jednom Šuto. Prvijenci za obojicu.

U svom debiju na klupi Slaven Belupa Ivan Radeljić odlučio se na teren poslati Suška na golu. U obrani su zaigrali Bosec, Boras, Božić i Štefulj, dok su veznu liniju činili Agbekpornu, Mioč i Jelić Balta. Napadački trojac bili su Murić, Štrkalj i Šakota.

Nakon prvih 45 minuta naša je momčad imala zaostatak od jednog pogotka razlike. Ključan trenutak dogodio se u 15. minuti kada je Latković zabio za 1:0. Naša je momčad imala nekoliko dobrih situacija pred golom domaćina, no nije uspjela doći do izjednačenja. Blizu drugog pogotka Rudeš je bio u 44. minuti kada je Sušak vrhunskom reakcijom obranio pokušaj Mašale.

Na savršen način je naša momčad otvorila drugo poluvrijeme i već nakon dvadeset minuta stigla do preokreta. Dvostruki strijelac, u 57. i 63. minuti bio je Murić. Prvi gol bio je prekrasan udarac iskosa s desne strane u suprotne ‘rašlje’, a drugi iz blizine nakon prekrasne akcije Šakote i Caimacova koji je nesebično poslužio svog kolegu u situaciji dva na jedan na golmana. Mogao je Rudeš u nekoliko situacija doći do svog drugog pogotka, no Sušak je danas bio fantastičan. Na kraju, Slaven Belupo je kaznio promašaje domaćina i preko Šute u 95. minuti stigao do 1:3.

U idućem kolu Slaven Belupo će biti domaćin Hajduku. Ta će se utakmica u Koprivnici igrati u subotu s početkom u 19:10.