Rijeka, Rujevica - 02.04.2019. 19:00 - 27. kolo Prve HNL

Rijeka: Kvržić, Župarić, Velkovski, Mamić – Lepinjica, Halilović – Murić (od 75. Bušnja), Pavičić (od 88. Capan), Gorgon (od 45. Acosty) – Puljić.

Trener: Igor Biščan

Slaven Belupo: Filipović – Nowak (od 79. Bongongui), Međimorec, Šarlija – Bogojević (od 46. Karamarko), Vidović, Puclin, Čanađija, Doležal – Jelić (od 38. Lima), Menalo.

Trener: Ivica Sertić

Sudac: Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Goran Pečarić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Murić 20′, 2:0 Puljić 69′

Žuti kartoni: Velkoski 25′ (Rijeka); Međimorec 27′, Šarlija 62′, Puclin 77′, Menalo 82′ (Slaven Belupo)

Broj gledatelja: 3500

Nogometaši Slaven Belupa upisali su poraz u 27. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Bolja je na Rujevici bila Rijeka rezultatom 2:0.

Trener Ivica Sertić u današnjem susretu nije mogao računati na ozlijeđene Stipu Bačelić Grgića i Matka Zirduma, a poštedio je i Mateasa Delića i Ivan Krstanovića kako bi obojica u potpunosti spremni dočekali utakmicu protiv Istre 1961 idućeg ponedjeljka. Tako su svoja mjesta u prvih 11, u odnosu na pobjedu protiv Rudeša, u sustavu 3-5-2 pronašli Međimorec, Bogojević i Doležal.

U prvih 15-ak minuta nismo vidjeli šanse, tek je Čanaďija bio neprecizan s 20-ak metara, a udarac Murića obranio je Filipović. U 17. minuti Puljić je s tek pet metara promašio veliku priliku. Tri minute kasnije domaćin je poveo. Pucao je Murić izvana i pogodio u lijevi donji kut za 1:0. Do kraja poluvremena nismo vidjeli golove te je Rijeka na odmor otišla s minimalnom prednošću.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorila naša momčad. Pucao je dobro Lima, ali je Sluga spasio svoju momčad. U 53. minuti isti je igrač oteo jednu loptu i uposlio Menala koji iz izvrsne situacije šalje loptu pokraj vrata. Pokušao je Murić za Rijeku, ali nije bio precizan. Domaćin je s 2:0 poveo u 69. minuti. Centaršut je u gol glavom pospremio Puljić. Bio je to i konačan rezultat utakmice.

Nogometaši Slaven Belupa iduću utakmicu igraju u ponedjeljak kada na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš gostuje Istra 1961. Utakmica će se igrati s početkom u 18 sati.