Glavni sudac: Miroslav Vitković (Vinkovci)

Pomoćni suci: Ivan Koškić (Vinkovci), Ivan Benja (Ilok), Dražen Rapić (Vinkovci)

Žilić, Franja (Zagreb), S. Bošnjak, Landeka, Vukojević, Božac, Jurčić (Slaven Belupo)

Crveni kartoni

Gledatelja

500

Izvještaj sa utakmice

Naša je momčad u šokantnoj završnici utakmice u Zagrebu izgubila već dobiveno i kući se vraća s bodom, iako je pobjeda praktički već bila uknjižena.

Zagreb je bolje krenuo i u prvih 20 minuta stvorio tri prigode. U 3. minuti Lovrek tuče glavom, Solomun brani. U 10. minuti Prosinečki iz slobodnog udarca tuče pored gola, a Lovrekov udarac u 12. minuti obrana Slavena izbija u korner.

Do kraja poluvremena gosti stvaraju dvije izgledne prigode. U 24. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Pejić je tukao glavom iz blizine, ali je lopta otišla iznad grede. U 45. minuti Posavec ubacuje iz slobodnog udarca, a Smoje intervenira ispred Pejića. Odbijena lopta dolazi do Kosića, Stojkića nije bilo na vratima, ali čisti pogodak spasio je opet Smoje.

U nastavku je puno bolji bio Slaven Belupo, no ozbiljnije je prvi zaprijetio Zagreb. Lovrek je u 59. minuti prevario Petra Bošnjaka i tukao u donji desni kut, ali je Solomun obranio. U 63. minuti raspoloženi Pejić tuče glavom, a Smoje se opet našao u ulozi spasioca i otklonio je opasnost.

U 68. minuti stiglo je vodstvo za gostujuću momčad. Posavec je probio lijevu stranu i tukao, Stojkić je odbio, a loptu je u mrežu spremio Petar Pejić. Do kraja utakmice Pejić je imao još jednu dobru priliku, ali je nije iskoristio.

Kad su se već spremali za slavlje, nogometaši našega kluba primili su izjednačujući pogodak. Igrala se sudačka nadoknada, kad je Stipe Bošnjak jednu loptu izbacio u korner. Pred vrata je stigao i domaći vratar Stojkić, upravo on dotaknuo je loptu poslije kornera, zatim je netko od domaćih uputio udarac kojeg Solomun brani, ali je odbijenu loptu pričuva Zagreba Popović uspio ubaciti u mrežu za konačnih 1:1.

Nakon susreta u redovima Slavena Belupa zavladala je tuga i nevjerica, zbog načina na koji je ispuštena sigurna pobjeda.

Sljedeću prvenstvenu utakmicu Slaven Belupo igra u subotu s Kamen Ingradom u Velikoj.