Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Željko Sekulić (Slavonski Brod), Hrvoje Kurtović (Osijek)

D. Šarić (14?), Višković (15?), P. Bošnjak (17?), Samardžić (18?), Batkoski (48?), Pejić (63?), Kalinić (63?), J. Bulat (72?), Linić (75?)

Crveni kartoni

Gledatelja

1200

Izvještaj sa utakmice

S velikim nadama i željom za osvajanjem sva tri boda, naša je momčad ušla u susret s Rijekom. Stručni stožer je od prve minute povjerenje pružio 20-godišnjacima Galu, Vukojeviću, A. Milasu i Šomociju, dok je trener Rijeke izveo najavljeni sastav popunjen iskusnim nogometašima, sa željom osvajanja barem jednog boda.

Domaćin je počeo odlično, već u 4. minuti Višković je uputio ubačaj pred vrata, Božac je tukao glavom, a lopta je pogodila gredu. U 6. minuti Dodik je gurnuo loptu u for A. Milasu, međutim ona je za mladog napadača bila prebrza.

Uslijedilo je razdoblje oštre igre s puno pogibeljnih startova, što je sudac Strahonja primirio s četiri žuta kartona. Nesnalaženje u domaćoj obrani Rijeka je mogla kazniti u 21. minuti. Samardžić i Klić krenuli su sami prema Solomunu i Vukojeviću, Klić je tukao s desetak metara, ali je Solomun sjajno obranio. U 22. minuti Višković je ubacio s desne strane, a P. Bošnjak tuče glavom pored gola.

Što nisu iskoristili u 21. minuti, Riječani su popravili pet minuta kasnije. Vukojević je uputio loptu na lijevu stranu, međutim Samardžić je presjekao to dodavanje, riješio se pratnje i krenuo sam prema Solomunovim vratima. Ovaj put Samardžić je sam obavio posao i zatresao mrežu za vodstvo od 0:1.

U 30. minuti gosti su opet imalu idealnu prigodu, ali je D. Šarić iz neposredne blizine promašio cijeli gol. Dvije minute poslije nakon kornera je Gal tukao s dva metra, ali je obrana gostiju ponovno izbila loptu u korner. U 40. i 44. minuti Bulat i Klić zaprijetili su udarcima iz daljine, ali je Solomun bio siguran.

U nastavku je umjesto stopera Crnca kod domaće momčadi ušao ofenzivno orijentirani Kosić, koji je u 48. minuti bio asistent za izjednačenje. Nakon kornera je prihvatio loptu i milimetarski precizno pronašao Dodika, koji je loptu primirio i onda precizno pogodio donji desni kut vratara Kalinića za 1:1.

U 58. minuti Božac je servirao odličnu priliku Pejiću, ali se mladi napadač nije najbolje snašao, pa je Kalinić uspio izbiti loptu u korner. U 63. minuti Kalinić je uhvatio jedan ubačaj, a Pejić je bio u naletu te je srušio vratara gostiju. Ovaj se potom nervozno podigao i udario Pejića, koji je pao na tlo. Sudac je obojici pokazao žute kartone, iako je dojam da oba igrača nisu zavrijedila jednaku opomenu.

Do kraja je Slaven Belupo pokušavao doći do pobjede, ali se Rijeka disciplinirano branila. U 75. minuti Dodik je zaobišao vratara i zatim izgubio loptu, a u 77. Pejić je prodro po lijevoj strani, ali je prejako ubacio na drugu vratnicu, što Dodik nije mogao stići. U 88. je raspoloženi Samardžić gađao Tiganja na drugoj vratnici, ali je napadač Rijeke malo zakasnio.

Na kraju je prilično izjednačeni susret tako i završio, svakome je pripao po bod, a u sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Osijeku. Prije toga, u srijedu je na rasporedu utakmica Kupa u Vukovaru s Vukovarom ?91.