Pomoćni suci: Damir Volf (Rijeka) i Damir Pervan (Bjelovar)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je u subotu u Koprivnici ostvario sigurnu pobjedu nad momčadi Cibalije rezultatom 2:0. U prvom dijelu naša je momčad od prve minute krenula u napad, no gosti su se dobro branili. Slaven Belupo je u prigodi već u 3. minuti, kad je Posavec ubacio iz slobodnog udarca, a Zahora je malo zakasnio i propustio veliku šansu. Dominacija naše momčadi trajala je i dalje, ali većih prigoda nije bilo. U 32. minuti Bošnjak je iz daljine tukao pored vratiju, dok je u 38. minuti Dodik dobro uposlio Zahoru, no vratar Burcsa je padom u noge našem napadaču otklonio opasnost po svoja vrata.

U drugom dijelu Slaven Belupo još odlučnije kreće prema golu Cibalije, i obrana Vinkovčana taj pritisak više nije mogla zaustaviti. U 52. minuti u prodoru je u šesnaestercu gostuju bio Zahora, kojeg je rukama odgurnuo Bagarić. Sudac Bebek pokazao je na jedanaesterac, iz kojeg je pogodak za 1:0 postigao Srebrenko Posavec.

Vodstvo naše momčadi mogao je povisiti Zahora u 57. i 58. minuti, međutim u oba navrata je njegove udarce iz gužve pred golom Cibalije uspio obraniti vratar Burcsa. Do kraja utakmice u prigodi je bio i Dodik u 77. minuti, ali nije bio precizan. Drugi pogodak je nakon isteka 90. minute postigao Bojan Vručina, koji je osvojio loptu na sredini terena, prošao nekoliko igrača Cibalije i matirao Burcsu za 2:0.