Pomoćni suci: Željko Perak (Karlovac), Darko Jambrović (Čakovec), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo pobijedio je Cibaliju s minimalnih 1:0 te je s tri nova boda još bliži osiguravanju opstanka u Prvoj HNL. Jedini pogodak na utakmici pao je u drugom poluvremenu, kad je Bojan Vručina odlično iskoristio dodavanje Miljenka Mumleka i pogodio mrežu gostujućeg vratara.

U prvom dijelu naša je momčad stvorila nekoliko izglednih prigoda, koje nije uspjela pretvoriti u pogotke. Nakon dodavanja Dunkovića, Pejić je u 6. minuti tukao pred vratiju. Božac je u 7. minuti poslužio Vručinu, koji tuče iznad grede. Vručina je u 13. minuti uposlio Dunkovića, ali ovaj se nije najbolje snašao. Nakon slobodnog udarca Mumleka u 30. minuti, Dodik je uputio udarac iz blizine, no Leutar je izbacio s gol-crte. Božac u 42. minuti iz daljine tuče iznad grede, a u nadoknadi vremena Vručina nakon kombinacije s Mumlekom opet promašuje vrata.

Bodrušić u 55. minuti iz daljine nije precizan, a presuda je pala u 64. minuti. Mumlek je s lijeve strane dodao loptu Vručini, koji je primijetio da vratar Burcsa očekuje ubačaj, pa ga je prevario i snažnim udarcem pogodio prvi kut za 1:0. Vručina je uposlio Mumleka u 73. minuti, no Burcsa brani. Nikoloski u 75. minuti brani udarac Bagarića, kao i Stojanovskog u 88. minuti. U 90. minuti Dodik je izbio sam pred Budrcsu, koji je obranio njegov udarac pa je ostalo 1:0.