Solomun, P. Bošnjak, S. Bošnjak, Gal, Božac, Ferenčina, Posavec, Kosić (Kovačević 56), Bajsić (Radiček 46), Kovačić (Geršak 77), Dodik

Smak, Nečas, Mičenec (Paraska 64), Šmelko, Konečny, Đuriš, Kopačka, Hanko, Svrček (Martaus 58), Ivana (Piaček 59)

Suci

Glavni sudac: Garry Richardes (Walles)

Pomoćni suci: Bates i King (Wales)

Golovi

1:0 Kosić (24’), 2:0 Dodik (26’) , 3:0 Kovačić (39’), 4:0 Kovačić (53’), 5:0 Dodik (90’)

Žuti kartoni

P. Bošnjak (25’), Šmelko (63’), Kopačka (70’), Božac (75’), Paraska (86’)

Crveni kartoni

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

Malo tko na Gradskom stadionu u Koprivnici je došao s vjerom u lak prolaz farmaceuta u sljedeće kolo Intertoto kupa.

Postići dva pogotka a ne primiti ni jedan nije lak zadatak ni za koga. Sastav koprivničkog prvoligaša istrčao je izmjenjen u odnosu na prošlu utakmicu.

Da bi se odmah pokazali vjernim navijačima, u sastavu farmaceuta našli su se novopridošli Kosić i Božac , te od viroze oporavljeni Stipe Bošnjak i Davor Bajsić.

Utakmica je počela s dozom nervoze za domaću momčad, što zbog vlastite nesnalažljivosti, što zbog agresivne igre gostiju koji su presingom na jednoj ili na drugoj strani pokušavali oduzeti koju loptu i tako iz polukontri iznenaditi farmaceute i osigurati si lijepu prednost u nastavku utakmice.

Sva sreća da je u tim trenucima proigrao vezni red domaćih na čelu sa najmlađim Srebrenkom Posavcem, koji je nizom bravuroznih minijatura, što driblinzima što igrom kratkih paseva, potpomognut srčanim Ferenčinom i lucidnim Kosićem, u potpunosti razbio igru gostiju iz Trenčina.

U 24. Slavenaši postižu svoj prvi pogodak. Posavec se driblingom na sredini terena oslobodio protivničkog igrača i idealno uposlio iz drugog plana sa desne strane utrčalog Kosića, a ovaj vidjevši protivničkog vratara šalje loptu prekrasnim lobom u suprotni kut. To je ono zbog čega se dolazi na stadione!

Slovacima je još zujilo u ušima od prošlog pogotka kad ih je snašla nova nevolja.

U 26. minuti brzonogi Kovačić bježi po desnoj strani upošljen od Kosića, slijedi centaršut a Marijo Dodik visoko skače i zakucava loptu iza leđa vratara Slovaka.

Uslijedilo je veliko slavlje na tribinama koprivničkog prvoligaša jer je prednost gostiju ovim pogotkom prešla na stranu domaćina.

Napadi domaćih se redaju kao na traci u obližnjoj tvornici, tako da u 32. minuti razigrani Posavec na desnoj strani upošljava rastrčanog Ferenčinu, koji iz punog trka upućuje centaršut u protivnički šesnaesterac, na njega u padu nalijeće Miljenko Kovačić i doslovno probija vretara Smaka. Velikih 3:0 za farmaceute.

Da nebi ispalo da gosti nisu imali ni jednu priliku pobrinuo se Nečas upošljen od gostujućeg kapetana Fabuša koji oštro tuče u bliži desni kut gola domaćih ali Solomun odličnom reakcijom šalje loptu u korner.

Drugo poluvrijeme započelo je u istom tonu. Neuspješni pokušaji gostiju završavali su na čvrstom bedemu sredine Koprivničanaca, a ono malo što je prošlo završilo je u posjedu sigurnog Stipe Bošnjaka.

Za 4:0 nismo morali dugo čekati. Započetu akciju od Kosića nastavlja Posavec odličnim zadnjim pasom za brzog Kovačića, koji izbija sam pred vratara, tuče loptu, ona je lagano okrznula vratara i usporila, ali je Kovačić u nastavku lagano poentirao.

Gosti su još imali priliku smanjiti rezultat iz slobodnog udarca. Na dodanu loptu Fabuš oštro tuče, ali Solomun sigurno kroti njegov udarac.

U 90. minuti nakon jedne kontre Dodik bježi obrani Dukle i postiže svoj drugi a Slavenov peti pogodak, i tako zapečaćuje sudbinu simpatičnih gostiju iz Slovačke. Ako se po jutru dan poznaje, ova bi utakmica mogla biti dobar uvod u uspješnu sezonu Slaven Belupa i pozivnica za slijedeću subotu kada u goste stiže renomirani portugalski klub, FC Belenenses.