Pomoćni suci: Tihomir Lisica (Srinjine), Damir Kraljević (Zadar) i Marijo Strahonja (Zagreb)

0:1 Šaranović (10), 0:2 Dodik (61), 1:2 Gondžić (83)

Crveni kartoni

Gledatelja

600

Izvještaj sa utakmice

Pobjedom nad Interom u Zaprešiću, Slaven Belupo je i matematički osigurao opstanak u Prvoj HNL. Naši su igrači odigrali vrlo dobru utakmicu u kojoj su do pobjede došli pogocima Edina Šaranovića i Marija Dodika, dok je poraz domaćih u završnici susreta ublažio Tomislav Gondžić.

U 9. minuti Šaranović je tukao iz daljine, ali je Brašnić obranio. U 10. minuti Dodik je začetnik akcije za pogodak – dodao je loptu do Jambrušića, on proslijeđuje za Bošnjaka, čiji ubačaj s desnog boka Šaranović glavom pretvara u 0:1. U 13. minuti Skulić tuče malo iznad grede, a Musa u 14. minuti iz slobodnog udarca s velike udaljenosti također prebacuje vrata. Zekić dvije minute kasnije s 30 metara oz slobodnog udarca nije precizan, a udarac Gondžića u 22. minuti Božac skreće u korner. Zekić tuče u 29. minuti, no to je laka zadaća za Nikoloskog. U 45. minuti Šaranović je probio lijevi bok i odlično uposlio Jambrušića, čiji udarac odlazi iznad gola.

U nastavku je naša momčad drugim pogotkom riješila pitanje pobjednika. U 61. minuti Bošnjak je uposlio Šaranovića, koji daje do Dodika, a on se oslobađa pratnje Ješea, zaobilazi i vratara Brašnića i poentira za 0:2. Inter je na kraju sve karte bacio u napad, no uspjeli su doći samo do počasnog pogotka, kojeg je u 83. minuti postigao Gondžić nakon sumnjive situacije i vjerojatnog prekršaja Ješe na vrataru Nikoloskom.