Istra 1961: Brkić, Mišić (od 90. Pavlović), Ojdanić, Žižić, Hajster, Vukman (od 32. Grković), Matoš, Tomić, Repić, Franjić, Nikolić (od 69. Svraka)

Trener: Igor Pamić

Slaven Belupo: Rozman, Purić (od 80. Marciuš), Potokar, Mikulić, Delić, Paracki, Crepulja, Brlek (od 69. Jambor), Ozobić (od 56. Savić), Križman, Ejupi

Trener: Željko Kopić

Sudac: Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek). Pomoćnici: Modrić i Krmar (zagreb). Četvrti: Batinić (Osijek). Delegat: Rukavina (Rijeka)

Strijelci: 1:0 - Franjić (5), 1:1 - Ejupi (60 - 11 m), 2:1 - Franjić (76), 3:1 - Tomić (81)

Žuti kartoni: Žižić, Mišić, Franjić (Istra), Purić, Paracki (Slaven Belupo)

Crveni kartoni: -

Broj gledatelja: 1500

Slaven Belupo izgubio je sva tri boda u gostima kod Istre 1961 koja je iskoristila slabosti u njegovoj propusnoj obrani i pobijedila – 3:1.
Puljani su odlično otvorili utakmicu i već u 5. minuti iskoristili grešku “uspavane” obrane naše momčadi, tako da Franjić s desetak metara iskosa postiže vrlo efektan pogodak za 1:0.
Ubrzo je i Slaven Belupo bio u sjajnoj šansi za izjednačenje. Igrala se 9. minuta kada je Delić bio brži od obrane Puljana, zaobišao vratara Brkića i umjesto da puca u prazan gol pokušao je loptu dodati do Ejupija no u tome nije uspio i tako je velika prigoda otišla u nepovrat.
Farmaceuti imaju laganu terensku inicijativu i u 20. minuti Brlek izvodi “slobodnjak” s 25 metara, ali pravo u ruke vratara Brkića. Četiri minute kasnije opet je obrana naše momčadi “zaspala”, no srećom Nikolić nije iskoristio sjajnu prigodu.
U drugom poluvremenu Slaven Belupo je krenuo snažnije u susret, imao još više od igre te izjednačio u 60. minuti!
Savić koji je zamijenio Ozobića unio je živost u napad našeg sastava i nakon jednog uspješnog prodora po lijevoj strani pronašao Crepulju koji puca prema vratima domaćina, Žižić loptu zaustavlja rukom u svom kaznenom prostoru i sudac opravdano pokazuje na “bijelu točku”.
Siguran realizator bio je Ejupu za 1:1.
Farmaceuti još više pojačavaju ritam igre, apsolutno su bolji od Puljana, ali obrana naše momčadi još jednog griješi u 76. minuti. Tomićjoj je “presjekao” jednu loptu, pronašao slobodnog Franjića koji još jednom “matira” nemoćnog Rozmana za 2:1.
Istra u 81. minuti postiže i svoj treći pogodak nakon ubačaja s desne strane, a realizator glavom je bio Tomić, koji je također iskoristio gotovo nikakvu reakciju našeg zadnjeg reda.
Nakon izgubljenih bodova u Puli, Slaven Belupo u sljedećem kolu također gostuje i to kod Rijeke.