RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Kvržić (od 83. Ajayi), Brezovec, Jajalo (od 70. Cvijanović), Sharbini, Kramarić (od 60. Moises), Jahović.
Trener: MatjažKek.
SLAVEN BELUPO:Picak, Plazanić, Grgić, Edson, Melnjak, Barišić (od 45. Cesarec), Crepulja (od 86. Paracki), Purić, Geng, Ozobić, Glavina (od 65. Mirić).
Trener: Elvis Scoria.
Strijelci: 1:0 – Tomečak (7), 2:0 – Kramarić (9), 3:0 – Kramarić (36).
Sudac: Duje Strukan (Split). Pomoćnici: Perica (Šibenik) i Radić (Split). Četvrti: Pristovnik (Zagreb).
Žuti kartoni:
Crveni kartoni:
Stadion Kantrida.
Gledatelja: 4.000.
Izvješće:
Riječani su uvjerljivo slavili na Kantridi svladavši Slaven Belupo – 3:0.
Sva tri pogotka domaćini su postigli u prvom dijelu igre kada su bili znatno bolja momčad, koja je propustila još nekoliko vrlo izglednih prigoda.
Vodeći pogodak za domaćine postigao je Tomečak glavom već u 7. minuti na ubačaj Jahovića, koji je iskoristio jednu neopreznost u propusnoj obrani farmaceuta te već izgubljenu loptu proslijedio do strijelca za 1:0.
Dvije minute kasnije još jednom se “trese” mreža naše momčadi.
Edson je “prtljao” s loptom na lijevoj strani koju mu je “ukrao” Kvržić, pronašao Kramarića i na semaforu je bilo 2:0 za Riječane.
Slaven Belupo i dalje je podređen na travnjaku Kantride i u 36. minuti Kramarić postiže svoj drugi, a treći pogodak za svoju momčad – 3:0.
U drugom poluvremenu farmaceuti su bili nešto ravnopravniji suparnik Riječanima, ali nisu uspjeli postići “počasni” pogodak tako je je utakmica završila rezultatom iz prvog dijela igre.
Najbolje prigode za Slaven Belupo imali su Cesarec u 49. i Ozobić u 68. minuti.
Rijeka je više nego zasluženo došla do tri boda, jer je od samog početka nametnula svoju igru posebno u prvih 30 minuta kada smo na travnjaku djelovali jako loše. Znali smo da naši domaćini imaju kvalitetu i iskustvo, ali prva dva pogotka primili smo vrlo naivno. Iako su Riječani znatno jači od nas nisam očekivao da će nas u prvih pola sata tako nadigrati – kazao je nakon utakmice razočarani trener Slavena Belupa, Elvis Scoria.
U sljedećem kolu farmaceuti opet gostuju i to kod Splita. Utakmica se igra u nedjelju (24. kolovoza) s početkom u 19 sati.