HAJDUK: Subašić – Rubil, Živković, Maloča, Gabrić (od 64. Ibričić) – Buljat (od 83. Linić), Skoko, Andrić, Tičinović (od 55. Oremuš) – Bartolović, Kalinić

Trener: Goran Vučević

SLAVEN BELUPO: Rodić – Bošnjak (od 15. Purić), Rogulj, Poldrugač, Čaval – Bilen – Gregurina (od 85. Kresinger), Posavec, Jajalo – Vručina (od 67. Tepurić), Jurić

Trener: Mile Petković

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćnici: Damir Volf (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka) i Marko Matoc (Zaprešić).

Strijelci: 0:1 Jurić (6), 1:1 Kalinić (40), 2:1 Kalinić (71-11 m), 3:1 Kalinić (77-11 m)

Žuti kartoni: Andrić (8), Bošnjak (10), Čaval (25), Posavec (31), Buljat (51), Rogulj (70), Maloča (74), Živković (87)

Crveni kartoni:

Gledatelja: 5.000

Slaven Belupo poražen je u derbiju 5. kola Prve HNL od Hajduka na Poljudu. Iako je Jurić rano pogodio za vodstvo, Kalinić je s tri pogotka osigurao tri boda splitskom sastavu.
Trener Slavena Belupa Mile Petković umjesto kažnjenog braniča Stipe Lapića u prvu postavu je u utakmici s Hajdukom uvrstio Marija Bilena. Gosti su pred 5.000 gledatelja odlično otvorili utakmicu na Poljudu, i već u 6. minuti stigli su u vodstvo. Iz slobodnog udarca ubacio je Kristijan Čaval, a u gužvi pred vratima Subašića najbolje se snašao Mario Jurić, strijelac za vodstvo od 0:1.
U 8. minuti Čaval je tukao iznad grede iz slobodnog udarca, a u 15. minuti umjesto ozlijeđenog Bošnjaka u igru je ušao Purić. U 20. minuti Hajduk je mogao doći do izjednačenja, kad je Bartolović izbio sam ispred vratara Rodića, koji je ipak uspio obraniti njegov udarac. U 21. minuti tukao je i Tičinović, ali njegov slab udarac Rodić je lako obranio. Priliku je u 29. minuti imao i Vručina, ali njegov udarac odlazi pokraj gola.
U 34. minuti Kalinić je izbio sam pred Rodića, koji se na vrijeme bacio i uhvatio loptu.
Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Hajduk je izjednačio rezultat. Korner s desne strane izveo je Andrić, a pred vratima Slavena Belupa najbolje se snašao Nikola Kalinić, koji je s pet metara matirao Rodića za 1:1.
U drugom poluvremenu Hajduk je stvorio nekoliko dobrih prilika, a iz dva kaznena udarca postigao je dva pogotka. U 53. minuti Kalinić je tukao iz blizine, Rogulj skreće u korner. U 60. minuti Kalinić je glavom tukao pored gola nakon ubacivanja Andrića, a u 68. je Bartolović glavom poslao loptu pored vratiju.
U 70. minuti Rogulj je napravio prekršaj nad Kalinićem pred vratima Rodića, a Kalinić je s bijele točke bio precizan za 2:1. U 77. minuti opet je Kalinić zaradio jedanaesterac, krivac je bio Rogulj koji ga je povukao, a opet je Kalinić siguran realizator za konačnih 3:1.
U 87. minuti Čaval je tukao iz slobodnog udarca, Subašić brani, a u 90. minuti Kresinger nakon ubačaja Čavala tuče glavom pored vratiju.