NAŠE SU MOGUĆNOSTI VEĆE OD TRENUTAČNOG PLASMANA – ISTAKNUO JE GORAN PARACKI

08.12.2015.


U prošlom prvoligaškom kolu u gostujućem susretu s Istrom 1961 u kojoj je Slaven Belupo osvojio sva tri boda, Goran Paracki je bio među najzapaženijim igračima naše momčadi.
Isticao se zalaganjem, borbenošću i sigurnošću na mjestu stopera te pokazao da će i dalje biti veliki oslonac treneru Željku Kopiću u nadolazećim prvenstvenim susretima.
– Sretan smo zbog tri osvojena boda u Puli gdje sam rođen i naša je pobjeda više nego zaslužena. Bili smo bolji tijekom cijelog susreta, posebno u prvom poluvremenu u kojem smo pokazali da su naše mogućnosti veće od trenutačnog plasmana. Uz dva pogotka imali smo prigoda i za uvjerljiviju pobjedu – kazao je Goran Paracki, inače vezni igrač kojeg je trener Kopić zbog ozljede stoper Vinka Međimorca postavio u posljednju liniju obrane i nastavio:
– Uvijek sam igrao u “vezi” i tek sam se u Slavenu Belupu okušao na stoperskom mjestu. Trener mi je odredio tu ulogu i nadam se da sam je dobro obavio. Najvažnije da smo u Puli izašli kao pobjednici i da sada mirnije ulazimo u završnicu jesenskog prvenstva – istaknuo je Goran Paracki.
Da li ste očekivali osvajanje bodova s Puljanima na njihovom travnjaku?
– Bio sam siguran da nećemo izgubiti a potajno sam se nadao punom uspjehu i to se na moje zadovoljstvo i mojih suigrača ostvarilo. Naša prva gostujuća pobjeda nije slučajna već plod dobrih igara koje smo u nekoliko posljednjih utakmica prikazali, ali nažalost to bodovno nismo potvrdili. Već s Osijekom u Kupu se vidjelo da su naše mogućnosti veće od trenutačnih i da možemo uspješno igrati sa svakim prvoligašem. Istra nam se provukla na koprivničkom stadionu u drugom krugu prvenstva zahvaljujući vrataru Iveši koji je branio nemoguće. Sjećam se da smo imali dvije stative i niz prigoda, a bod je ipak otišao u Pulu. Sada smo im to dvostruko vratili.
U sljedećem kolu našu momčad očekuje još jedno gostovanje i to kod Rijeke koja se s Dinamom i Hajdukom bori za naslov prvaka.
– Bit će to za nas vrlo težak susret u kojem su Riječani favoriti, ali mi nemamo što izgubiti. Na startu prvenstvo iznenadili smo ih na Kantridi i osvojili bod. Uspijemo li još jednom u tome nemam ništa protiv, jer Riječani su jedna od naših najboljih momčadi. Svoju seniorsku karijeru započeo sam upravo na Kantridi, iako ćemo nedjeljnu utakmicu igrati na Rujevici.
Slaven Belupo je trenutačno sedmi. Je li je to realno mjesto?
– Nije, jer mi smo znatno kvalitetniji i ovaj plasman je trenutačan. Uvjeren sam da ćemo u nastavku prvenstva to pokazati i mislim da možemo u prvu polovicu ljestvice. Samo da nas još više krenu golovi jer prigode stvaramo ali ih nedovoljno realiziramo. Pogled na ljestvicu dovoljno ukazuje na izjednačenost Lige u kojoj svako, svakog može pobijediti.
Kako ste se snašli u koprivničkom prvoligašu?
– Odlično, svi smo veliki prijatelji, stručni stožer sjajno radi, sve se zna i nema nikakvih zastoja. Sretan sam što sam se odlučio doći u Slaven Belupo. Koprivnica je vrlo lijep gradić, ljudi su ugodni i napravio sam najbolji odabir. Kad još budemo bolje plasirani, što ne dvojim, sve će biti na svojem mjestu. Neka nas samo krenu golovi, jer kad postigneš pogodak i dođeš u vodstvo znatno je lakše igrati – završio je Goran Paracki koji će u sljedećem kolu s Rijekom na Rujevici opet biti u početnom sastavu. Hoće li igrati u vezi, ili u zadnjoj liniji obrane odlučit će trener Željko Kopić.