Nakon tri pozitivna rezultata u nizu, Slaven Belupo poražen na gostovanju kod Lokomotive

03.03.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 25. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige na gostovanju u Zagrebu kod Lokomotive upisali poraz. Rezultat u Kranjčevićevoj bio je 3:0.

Trener Tomislav Stipić u današnjoj utakmici nije mogao računati na kartoniranog Bačelić Grgića te na ozlijeđene Etoundija, Radivojevića i Šegu. U odnosu na susret protiv Varaždina, od prve minute na teren su istrčali Ježina, Goda, Kamber, Mikulić i Krstanović umjesto Filipovića, Lovrena, Bačelić Grgića, Solde i Šege.

U prvih 15. minuta utakmice obje su momčadi po jednom zaprijetile. Glavčićev pokušaj iz slobodnog udarca završio je iznad grede, dok je Karačić pogodio gredu gola Ježine. Nakon dvije vrlo dobre prilike domaćina, naša je momčad odgovorila preko Jeffrena čiji odličan udarac s vrha šesnaesterca u 30. minuti još boljom reakcijom brani vratar Grbić. Šest minuta kasnije milimetri su dijelili Krstanovića od gola. Snažan šut završio mu je pokraj vratnice. Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan dvoboj Krstanovića i Grbića. Iako se napadač naše momčadi odlično snašao u šesnaestercu Lokomotive i opasno zaprijetio, Grbić je ponovno spasio svoja vrata.

Drugo poluvrijeme bolje je otvorila Lokomotiva, ali je Ježina s dvije izvrsne reakcije sačuvao svoj gol. U 59. minuti Lokomotiva je preko Uzunija povela s 1:0, a dvije minute kasnije Jeffren je pogodio svoju mrežu za 2:0. Do kraja utakmice domaćin je postigao još jedan pogodak. Budimir je u 90. minuti bio precizan s ‘bijele točke’.

U idućem kolu našu momčad čeka novo gostovanje. U subotu će od 15 sati igrati protiv Intera u Zaprešiću.

03. ožujka 2020. – 25. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Zagreb, Kranjčevićeva

NK Lokomotiva – NK Slaven Belupo 3:0 (0:0)

NK LOKOMOTIVA: Grbić – Karačić, Mersinaj, Kolinger, Marković – Cokaj, Jakić – Kastrati, Tolić (od 67. Atiemwen), Uzuni (od 90. Budimir) – Tuci (od 79. Budimir). Trener: Goran Tomić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Mikulić – Bogojević (od 75. Lovren), Glavčić, Kamber (od 69. Brković), Lulić, Goda – Krstanović, Jeffren (od 62. Lima). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja). Josip Lučić (Vinkovci)

VAR: Marko Matoc (Zaprešić), AVAR sudac Miro Grgić (Osijek)

Delegat: Davor Ivić (Sisak)

Kontrolor: Branko Bajić (Split)

Strijelci: 1:0 Uzuni 59′, 2:0 Jeffren a.g. 61′, 3:0 Budimir 90′

Žuti karton: Budimir 90′ (Lokomotiva); Kamber 45′, Goda 76′, Mikulić 78′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Lokomotiva); (Slaven Belupo)