NAKON POBJEDE U KRANJČEVIĆEVOJ U SLAVENU BELUPU SVE JE PODREĐENO UTAKMICI S LOKOMOTIVOM

20.08.2012.


Nakon dvodnevnog odmora koji je trener Ferenčina dao igračima poslije pobjede u susretu sa Zagrebom u Kranjčevićevoj, farmaceuti su danas prije podne krenuli s treninzima u sklopu priprema za prvenstvenu utakmicu s Lokomotivom, koja se igra u petak 24. kolovoza na Gradskom stadionu.

Bit će to derbi 6. prvoligaškog kola nakon što je Lokomotiva u nedjelju svladala Hajduk s 2:0, te ima samo bod manje od drugoplasiranog Slavena Belupa.

Za nas je najvažnije da smo osvojili bodove kod Zagreba i pokazali da smo zasluženo u samom vrhu prvoligaške ljestvice. Nadam se, da ćemo tu ostati i nakon susreta s Lokomotivom koja je pobjedom s Hajdukom ugodno iznenadila i pokazala visoku kvalitetu. Iako smo u Kranjčevićevoj igrom dosta oscilirali zadovoljan sam većinom naših igrača, dok su neki zaista morali pružiti više. No, pobjedi se ne gleda u zube, jer danas svi hrvatski prvoligaši igraju dobar nogomet i nitko nije siguran da će doći do bodova na lagani način – kazao je Roy Ferenčina koji je sinoć bio na utakmici Lokomotiva – Hajduk.

Sada razmišljam samo o susretu s Lokomotivom koja u svojim redovima ima nekoliko odličnih igrača od kojih su neki bili standardni u Dinamu. Naša kvaliteta također nije upitna i uvjeren sam da ćemo to pokazati u petak pred koprivničkim navijačima – istaknuo je Ferenčina i dodao:

Na jučerašnjoj utakmici s Hajdukom Lokomotiva je pokazala vrlo smišljenu igru, borbenost i požrtvovnost, a posebno je bila opasna iz protunapada. „Lokosi“ u pet dosadašnjih kola još nisu poraženi i to dovoljno govori o njihovoj kvaliteti. Naša je želja da na koprivničkom stadionu nastavimo pobjednički niz i vjerujem da ćemo u tome uspjeti – rekao je trener našeg kluba.