NAJVEĆA EUROPSKA POBJEDA SLAVENA BELUPA!

10.08.2012.


Slaven Belupo nije prošao slavni španjolski Athletic Bilbao, ali je postigao grandioznu pobjedu na koprivničkom stadionu, najveću u svojoj povijesti.

Jedna za europske okvire malo poznata momčad svladala je veliki Athletic, jednog od najboljih europskih klubova koji je do posljednje minute strepio za svoju sudbinu i prolaz u play-off Eurolige.

Igrali su farmaceuti kako se samo može poželjeti, bez kompleksa, borbeno i otvoreno i nedostajalo je jako malo da Španjolci potpuno padnu na koprivničkom travnjaku, a ne samo da izgube – 2:1.

Ne sjećamo se da smo ikada gledali tako fantastični Slaven Belupo koji je u prvih 45 minuta bio uvjerljivo bolji od svog slavnog suparnika i pravo je čudo da se uz Marasov pogodak mreža španjolskog vratara Iraizoza nije još koji put „tresla“.

Nakon utakmice, trener Ferenčina i ostali članovi stručnog stožera te čelnici kluba zasluženo su primali čestitke, jer je Slaven Belupo ovom pobjedom pokazao kolike su njegove mogućnosti, ne samo u Hrvatskoj, već i u Europi.

Nedostajalo je tako malo da se anulira poraz iz Bilbaa – 3:1, gdje su farmaceuti također mogli bolje proći, ali kako je rekao trener Ferenčina: „Velika riba uvijek jede malu“, aludirajući na jedanaesterac kojeg nije dosudio djelitelj pravde iz Nizozemske za Slaven Belupo tri minute prije kraja susreta. Da je to učinio, tko zna bi li Španjolci otišli u daljnje europsko natjecanje, ili bi to bio hrvatski prvoligaš iz Koprivnice.

I dan nakon ove povijesne utakmice koprivnički strateg razmišlja na isti način:

Sve ste vidjeli, ne mogu se oteti dojmu da je Nizozemac previdio čisti kazneni udarac za našu momčad. Da se to dogodilo u našem kaznenom prostoru sigurno bi bio jedanaesterac za Athletico. Na našem travnjaku i pred sjajnim koprivničkim navijačima odigrali smo jednu vrhunsku utakmicu i sve čestitke mojim igračima, jer su ostavili srce na terenu. Možda mi nećete vjerovati, ali ja sam vjerovao da ih možemo dobiti i to sam, ako se sjećate najavljivao. Niz godina igrao sam u Slavenu Belupu, a sada sam trener i ne sjećam se da su nas navijači tako bodrili. Od srca im čestitam, bili su više nego sjajni i mislim da smo im se pobjedom sa uglednim europskim klubom odužili na najljepši način – kazao je između ostalog trener našeg kluba Roy Ferenčina.

Nakon utakmice u klupskom Plavom salonu također je vladalo sjajno raspoloženje velikom pobjedom s kojom je osobito bio zadovoljan direktor kluba Zvonimir Šimunović.

Igrali smo više nego odlično, ovo je povijesni rezultat i sve čestitke igračima i trenerima. Navijači na tribini također su se pokazali u najljepšem svjetlu – kratko je rekao direktor Slavena Belupa Zvonimir Šimunović, dok je primao čestitke nazočnih.

Njegov najbliži suradnik, sportski direktor Roman Sović također nije skrivao oduševljenje velikom i sjajnom europskom pobjedom.

Odigrali smo zaista veliku utakmicu protiv isto tako velikog suparnika. Uz malo sreće, koju baš nismo imali mogli smo ostati u Europi. Ali ništa zato, pokazali smo svoje velike mogućnosti, navijači su bili više nego zadovoljni i sretni su napustili stadion. Čestitke dečkima i treneru za sjajnu europsku predstavu – zaključio je Roman Sović.

Slavenaši danas imaju slobodan dan, a prvi trening nakon velike europske pobjede imat će sutra poslije podne kada kreće „operacija Zadar“, koji u nedjelju gostuje u Koprivnici u sklopu 4. kola HNL-a.

Utakmica je zakazana za 19 sati i vjerujemo da će koprivnička tribina biti dobrano ispunjena, jer su farmaceuti to zaslužili nakon sjajne i fantastične pobjede nad Athletic Bilbaom.