NA DANAŠNJI DAN Slaven Belupo poražen je od turskog velikana Galatasaraya pred prepunim Gradskim stadionom

16.08.2018.


Nogometni klub Slaven Belupo na današnji je dan prije 11 godina odigrao jednu od najvećih utakmica u svojoj povijesti. Pred više od 3500 ljudi natiskanih na tribine koprivničkog Gradskog stadiona naša momčad igrala je protiv turskog velikana Galatasaraya te je upisala poraz rezultatom 1:2. Bila je to utakmica koja se igrala u sklopu drugog kola Kupa UEFA.

Slaven, kojeg je tada vodio trener Krunoslav Jurčić, poveo je u 16. minuti pogotkom Srebrenka Posavca, ali su gosti do kraja susreta preokrenuli rezultat golovima Ayhana 42. i Volkana u 73. minuti. Napomenimo da je u uzvratu, koji se igrao 14 dana kasnije u Istanbulu, Galatasaray pred 25000 zaglušujućih navijača slavio identičnim rezultatom. Jedini pogodak za Slaven postigao je Stjepan Poljak u 36. minuti.

Unatoč dva poraza, cijeli klub, a nadamo se i svi Koprivničanci, Podravci i navijači Slavena, s ponosom se sjećaju utakmica protiv turskog velikana.

SLAVEN BELUPO – GALATASARAY 1-2 (1-1)

STRIJELCI: 1-0 Posavec (16), 1-1 Ayhan (42), 2-1 Volkan (73)

SLAVEN BELUPO: Iveša – Bošnjak, Radeljić, Kristić, Poldrugač – Jajalo (’46 Šomoci), Posavec, Sopić, Poljak (’62 Delić) – Šehić, Vručina (’79 Kresinger)

GALATASARAY: Orkun – Sabri, Song, Servet, Volkan – Hasan Sas (’53 Ozbek), Mehmet (’90 Topal), Serkan, Ayhan – Hakan Sukur, Umit Karan