MUZAFER EJUPI: NISMO BEZ IZGLEDA U SUSRETIMA S DINAMOM

02.05.2016.


Uvjerljivom pobjedom u gostima kod Zagreba Slaven Belupo je pokazao svoju vrijednost i još jednom obradovao svoje vjerne navijače.
Uz odličnu igru cijelog sastava sudbinu “pjesnika” s dva sjajna pogotka “zapečatio” je Muzafer Ejupi i dva kola prije kraja prvenstva učvrstio se na drugom mjestu prvoligaških strijelaca s 15 postignutih pogodaka, dok trećeplasirani napadač Rijeke Roman Bezjak ima dva manje.
Našu momčad u Kranjčevićevoj je u vodstvo doveo Gordan Barić, a onda je na scenu stupio Muzafer koji je kod svog prvog gola izigrao dvojicu obrambenih igrača domaćina, da bi u posljednjoj minuti susreta snažnim udarcem, pravom bombom još jednom svladao domaćeg vratara Livakovića.
– Sretan sam zbog pogodaka koje sam dao Zagrebu uz asistenciju suigrača. Igrali smo jako dobro, posebno u završnici utakmice kad smo dali sva tri gola – kratko je rekao najbolji strijelac Slavena Belupa.
Prije dolaska u naš klub u veljači prošle godine Muzafer Ejupi je igrao za Varadar, Metalurg Skopje, Shkendiju, Horizont i za tajladski SongkhlaUnited.Ima pet nastupa za mladu reprezentaciju Makedonije, a jednom je igrao i za A reprezentaciju svoje zemlje.
Za Shkendiju je na 34 utakmice da 19, dok je za Horizont u 28 nastupa dao 17 pogodaka. U Slaven Belupo je stigao iz tajlandskog SongkhlaUniteda gdje je u 13 utakmica postigao 5 pogodaka.

– Gdje god sam igrao bio sam strijelac, a na moje veliko zadovoljstvo i u Slavenu Belupu. Kod trenera Čačića mnogo sam naučio, kao i sada kod Kopića. Riječ je o sjajnim stručnjacima koji su vrlo zaslužni za moj napredak- ističe Muzafer Ejupi.
Riječ o snažnom i spretnom napadaču koji je to pokazao u niz nastupa i vrlo brzo se uklopio u koprivničku sredinu.
-Ljudi u klubu su me vrlo lijepo primili i nastojim se odužiti svojim igrama i golovima. U Koprivnici sam također brzo stekao mnogo prijatelja s kojima se stalno družim i koji me dolaze bodriti, posebno kada igramo na Gradskom stadionu.
Slaven Belupo sada očekuju dvije utakmice za redom s Dinamom. Prvenstvena već u petak na koprivničkom travnjaku, a zatim u Osijeku (10. svibnja) finale Hrvatskog kupa.
– Dinamo je već osvojio naslov prvaka, ali u petak u Koprivnicu sigurno dolazi po pobjedu. Nadam se da neće imati to zadovoljstvo, iako je riječ o najkvalitetnijem hrvatskom klubu. Postignemo li u prvenstvenom susretu pozitivan rezultat bio bi nam to veliki poticaj za finale Kupa. Nema dvojbe da je u Dinamo favorit, ali bila je i Rijeka u polufinalu pa smo je izbacili. U nogometu je sve moguće, posebno u jednoj utakmici. Uz malo sreće, dobru igru i favorit može pasti. Ako ćemo igrati kao s Riječanima, a nema razloga da tako ne bude onda Zagrepčanima neće biti lako. Svjesni smo snage Dinama, ali vidjet ćemo … Nemamo što izgubiti, a možemo jako mnogo dobiti. Ovo je velika prilika za sve nas.
Nakon dva pogotka Zagrebu, Muzafer sigurno razmišlja i o tome kako bi bilo dobro da “zatrese” i mrežu Dinama.
– Nitko sretniji od mene da postignem gol Modrima. Volio bih da to bude već u prvenstvenom ogledu, a još više u finalnoj utakmici i da moj pogodak bude odlučujući. Ipak najvažnije da uspijemo, a tko će biti strijelac nije toliko važno. Za svaki moj pogodak velike zasluge imaju moji suigrači, tako je bilo na svim utakmicama. Cijela momčad zajedno sa stručnim stožerom potpuno je koncentrirana na sljedeće dva susreta s Dinamom, a posebno na finale u Osijeku. Ako uspijemo bio bi to najveći uspjeh Slavena Belupa u njegovoj povijesti – završio je Muzafer Ejupi.