Mladi Slavenaši osvojili turnir u Sarajevu, bolji i od grčkog PAOK-a

24.03.2019.


Mladi nogometaši Slaven Belupa, dječaci rođeni 2006. godine, osvojili su turnir u Sarajevu. Na putu do ovog odličnog uspjeha remizirali su sa Segestom rezultatom 0:0, a svladali su Dugo Selo s 5:0, Sesvetski Kraljevec s 4:0, Akademiju Zaru također s 4:0 i grčki PAOK s 2:1. Da bi uspjeh bio još veći potrudio se Lovro Lazar koji je osvojio titulu najboljeg igrača turnira.

U Sarajevu su se natjecali i dječaci rođeni 2005. godine. Pobjedama protiv Primorca s 2:0 i Pančeva s 5:0 te remijem s OFK Beograd rezultatom 1:1 Slavenaši su izborili polufinale u kojem su izgubili od Hajduka nakon jedanaesteraca. Nažalost, i u utakmici za treće mjesto nesretni su bili udarci s ‘bijele točke’. Bolja je bila rumunjska Timisoara. Valja istaknuti da je Mihael Letica proglašen golmanom turnira.

Bravo mladići!

Slaven Belupo 2005.: Ivano Milošević, Petar Kosnica, Eduard Kaić, Domagoj Medved, Fran Begić, David Vindić, Filip Krušelj, Lovro Kovačić, Dorian Piškor, Lovro Zvonarek, Fran Krnjak, Luka Perika, Lovro Gal, Kristijan Katalenac, Fran Blažek, Jakov Krstanović, Silvio Pigac, Fran Doležan, Fran Henezi, Fran Tušek, Mihael Letica. Trener Goran Volf.

Slaven Belupo 2006.: Mauro Blažeković, Stjepan Dedi, David Đurkan, Mihael Harambaša, Lovro Lazar, Ante Marić, Borna Martinec, Paulo Šimunic, Cemal Ustundag, Petar Noa Canjuga, Leon Bošnjak, Dorijan Habajec, Filip Premec, Jan Petras, Niko Sertić, Dominik Maltarić, Mislav Juras, Marko Hajduković, Fran Vidaković. Trener: Karlo Galinec.