MIRKO IVANOVSKI: VJERUJEM U DOBAR REZULTAT S DINAMOM I USPJEŠNIJI NASTAVAK PRVENSTVA

03.11.2017.


Mirko Ivanovski je za Slaven Belupo u prošloj sezoni odigrao najviše utakmica (33) a bio je i najbolji strijelac s 10 postignutih pogodaka koliko ih je dao i Heber, koji je ljetos otišao kod Rijeke na Rujevicu.

Ivanovski je u ovo prvenstvo također odlično krenuo postigavši četiri pogotka, a zatim je morao na operaciju trbušnog zida koji ga je na nekoliko tjedana odvojio od nogometa. Uz kratkotrajni nastup s Interom, isključenje s Cibaliom u Vinkovcima, odradio je kaznu od dvije utakmice neigranja (Rudeš u kupu i Hajduk u prvenstvu) i sada je potpuno spreman za nedjeljni nastup s Dinamom na koprivničkom stadionu.

– Neću se vraćati na kaznu koju nisam zaslužio, ali tako je to u nogometu. Žao mi je što nisam mogao pomoći svojim suigračima na prošlim utakmicama no sada sam spreman i nadam se da ću se u nedjelju vratiti u momčad – kazao je Mirko Ivanovski i nastavio:

– Bod koji su moji suigrači osvojili u prošlom kolu s Hajdukom jako nam mnogo znači i mislim da smo ga više nego zaslužili. Splićani nam nisu napravili niti jednu stopostotnu prigodu, a po mom mišljenju najbolju je imao naš napadač mladi Bogojević na početku susreta koju nažalost nije realizirao.

Kako se osjećate nakon operacije trbušnog zida?

– Super, čak mogu reći bolje nego prije operacije. Ne osjećam nikakve tegobe, treniram pod maksimalnim naporima i potpuno sam spreman za igru.

U klubu je došlo do promjene stručnog vodstva. Došao je novi trener Tomislav Ivković.

– Klub odlučuje o treneru i to je tako u svakoj sredini. S dolaskom Tomislava Ivkovića atmosfera je jako dobra, riječ je o poznatom bivšem reprezentativcu i vrlo iskusnom treneru koji nam daje slobodu u igri i mislim da je klub pronašao pravog stručnjaka. Vidjelo se to već u susretu s Hajdukom, a osobno mislim da će tako biti i dalje.

U nedjelju dolazi vodeći Dinamo. Što očekujete?

– Modri su odlična momčad, imaju visoku kvalitetu što je vidljivo iz plasmana na ljestvici. Nisu slučajno vodeći jer su bolji od svojih najbližih pratitelja. Ovog su tjedna imali određenih problema s Novigradom u kupu, ali plasirali su se u daljnje natjecanje i to je najvažnije. Sada dolaze u Koprivnicu i za nas će to sigurno biti jako zahtjevna utakmica u kojoj ćemo dati sve od sebe za pozitivan rezultat. Nadam se da ćemo u tome uspjeti jer ako smo mogli ostati nepobijeđeni s Rijekom, Osijekom i Hajdukom zašto to ne bi ostali i s Dinamom. Možemo do dobrog rezultata i to ćemo pokazati na travnjaku.

Hoćete li biti strijelac i s Dinamom?

– Tko to zna? Ali daj Bože! No najvažnije da postignemo dobar rezultat i obradujemo naše navijače koje očekujemo u velikom broju. Ipak dolazi vodeća momčad Prve HNL. Još jednom želim ponoviti da je najvažnije dobar rezultat, a tko će biti strijelac nije toliko bitno.

Mirko Ivanovski je rođen u Bitoli gdje je krenuo s nogometnom karijerom u tamošnjem Pelisteru, zatim je igrao za nekoliko inozemnih klubova a u Slaven Belupo je došao prije nešto više od godine dana iz turskog Boluspora.Upitali smo ga kako se osjeća u Koprivnici?

– Odlično, Slaven Belupo je sjajna sredina kao i grad Koprivnica. Ljudi su vrlo ugodni i mislim da sam odabrao pravi klub. Neka još samo krenu bolji rezultati, u što ne sumnjam i sve će biti u najboljem redu.

S našim klubom njegov najbolji napadač ima ugovor do polovice sljedeće godine, no već sada je zanimljiv mnogim sredinama.

– Ne razmišljam o odlasku, to je stvar kluba, a na meni je da igram najbolje što znam. Ako dođe ponuda koja će zadovoljiti klub i mene tada je sve moguće. Još jednom ponavljam da o tome odlučuju čelnici Slavena Belupa – završio je Mirko Ivanovski.