MATEAS DELIĆ: NEODLUČENI ISHOD U ZAPREŠIĆU MORAMO POTVRDITI POBJEDOM S VINKOVČANIMA

12.02.2018.


Nakon kratkog boravka u Bugarskoj i Italiji Mateas Delić se opet vratio u Slaven Belupo u kojem je prošao školu nogometa, bio jedan od njenih najdarovitijih igrača dok je za prvoligašku momčad kluba odigrao više od 270 utakmica i postigao 37 pogodaka.

Ugovor sa Slavenom Belupom potpisao je u zimskom prijelaznom roku, prošao kompletne pripreme i trener Tomislav Ivković odmah mu je ukazao povjerenje u prvom susretu drugog dijela prvenstva s Interom u Zaprešiću.

– Sretan sam što sam opet u svom najdražem klubu u kojem sam bio od najmlađih dana, prošao kroz niz utakmica, veselio se pobjedama, tugovao u porazima i naravno stekao nogometno ime – kazao je Mateas Delić koji je u Zaprešiću bio i kapetan momčadi te nastavio:

– Utakmica s Interom za nas je bila vrlo važna i mislim da s osvojenim bodom možemo biti zadovoljni. Zaprešićani su kvalitetna momčad što su pokazali u jesenskom prvenstvu nakon kojeg su osvojili peto mjesto, dok su u pripremnim utakmicama također pokazali svoju vrijednost.

Kako ste kao kapetan zadovoljni igrom svoje momčadi u Zaprešiću?

– Osobno mislim da smo igrali dobro, imali više prigoda, na mokrom i blatnjavom travnjaku djelovali vrlo sigurno i to je pokazatelj da u proljetnom nastavku imamo još dosta toga za reći. U pripremnom razdoblju vrlo dobro smo radili, trener Ivković je odličan stručnjak koji jako dobro zna svoj posao, ozračje na treninzima i u svlačionici je također odlično i to je preduvjet da bi u nastavku prvenstva mogli postizati bolje rezultate nego u jesenskoj sezoni.

Ove zime u Slaven Belupo još su došli Puclin, Kitanovski i Doležal koji su u pripremnim utakmicama i s Interom pokazali da bi trebali biti pojačanja u proljetnom prvenstvu.

– Uvjeren sam da će tako i biti, a za momčad uz nas iskusnije kandidira i nekoliko vrlo darovitih mladih igrača koji također čekaju svoju priliku. Konkurencija je jako dobra, ona tjera na ozbiljnost i potpuni pristup što je i te kako važno za uspjeh. Trener Ivković povjerenje će sigurno ukazati najboljima.

U nedjelju u goste dolazi Cibalia koja je kod kuće s Hajdukom dobila “pet komada”. Što očekujete?

– Vinkovčani su zaista doživjeli visoki poraz, ali to po meni nema veze s ogledom koji ćemo s njima imati. Svaka utakmica je za sebe i morat ćemo igrati maksimalno ako želimo, a želimo, da bodovi ostanu u Koprivnici. S Cibalijom nikad nije bilo lako, sjećam se kvalifikacija za opstanak prije nekoliko godina kada smo ih minimalno svladali, a vjerovali smo da će sve biti lagano. Moramo biti oprezni iako vjerujem da smo znatno bolja momčad od njih, a igrat ćemo i na svom terenu. S tri nova boda potvrdili bi neodlučeni rezultat u Zaprešiću i još im više odmaknuli na ljestvici.

Može li Slaven Belupo do petog mjesta nakon završetka prvenstva?

– Mislim da može, što nam je i cilj. Najveći konkurenti su nam Inter i Lokomotiva koji za sada imaju bodovnu prednost, ali koja nije nedostižna. Idemo iz utakmice u utakmicu, moramo razmišljati samo o našoj igri i naravno o što boljim rezultatima. Liga je dosta izjednačena, iako su Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek nama ostalima bodovno odmaknuli – zaključio je Mateas Delić.