MATEAS DELIĆ: MOŽEMO OSVOJITI ŠESTO MJESTO I PONOVITI PROŠLOSEZONSKI PLASMAN

18.02.2016.


Nakon jesenskog prvenstva i prve utakmice proljetnog nastavka s Hajdukom u Splitu Slaven Belupo ima četiri pobjede, devet neriješenih rezultata, te isto toliko poraza. Uz osvojeni 21 bod nalazi se na sedmom mjestu prvoligaške ljestvice.
Iza njega su se smjestili Istra 1961 i Osijek s 20, dok ga od posljednjeg Zagreba dijeli čak 12 bodova.
Kako dosadašnje rezultate i plasman našeg kluba vidi njegov kapetan Mateas Delić?
– Moglo je biti i bolje da u posljednjem jesenskom kolu s Lokomotivom na našem stadionu nismo ostali bez sva tri boda, iako smo vjerovali barem u neodlučeni ishod. Prošle subote s Hajdukom u Splitu također smo izgubili iako smo u prvom poluvremenu pružili jako dobar otpor domaćinima koji su slavili 105. rođendan, te imali sjajnu podršku više od 15.000 svojih navijača. Presjekao nas je vodeći pogodak Splićana u posljednjoj minuti prvog dijela igre i to nakon naše velike pogreške u obrani. Da se to nije dogodilo možda bi izvukli bod, iako je prema prikazanoj igri Hajduka u drugom poluvremenu bio bolji i njegova je pobjeda zaslužena. No,prvenstvo ide dalje i moramo se okrenuti utakmicama koje dolaze – istaknuo je Mateas Delić i nastavio:
– Najvažnije, da dobro i stručno radimo pod vodstvom trenera Željka Kopića i njegovih suradnika što je pravi putokaz za, nadam se uspješnije razdoblje koje je pred nama.
Neki igrači su ozlijeđeni a klub je nedavno napustio i Ljuban Crepulja koji je otišao u Belgiju. Da li će se to u nastavku odraziti na igru momčad?
– Crepulja nam sigurno nedostaje, ali prigoda koja mu se ukazala ne propušta se i svi mu u Mechelenu želimo sve najbolje. Paracki i Gregurina koji se još nisu dovoljno oporavili od ozljeda također nam nedostaju i vjerujem da će uskoro biti na raspolaganju za nastavak prvenstva. Njihove ozljede otvorile su vrata mlađim igračima Jamboru i Arapu i nadam se da će to iskoristiti. Upravo su nam došli Sorin Christensen i Mario Burić, te vrlo iskusan i kvalitetan vratar Blažević, a pred dolaskom je i Nikola Pokrivač. Opet ćemo imati dobar sastav i mislim da nećemo biti ništa slabiji, ako ne i jači.
U nedjelju u Koprivnicu dolazi Osijek. Koji rezultat očekujete?
– Zanima nas samo pobjeda s kojom bi se od Osječana odvojili na četiri boda i mirnije nastavili prvenstvo. Neće biti lako, jer se i naši gosti nadaju povoljnom rezultatu, ali mislim da smo bliže osvajanju sva tri boda. U dosadašnja dva susreta imamo pobjedu i neodlučeni rezultat i volio bih da još jednom postignemo pun uspjeh.
Nakon Osječana odlazite u goste Interu u Zaprešić, a zatim u Koprivnicu dolazi posljednji Zagreb. Kako vidite taj raspored?
– Sad nam je u mislima samo Osijek, a nakon njega usredotočit ćemo se na Inter, a zatim na Zagreb. Idemo iz utakmice u utakmicu i tako je najbolje, a tako razmišlja i naš stručni stožer. Nije dobro previše planirati unaprijed, jer je nogomet nepredvidljiv. Uz dobru igru potrebno je i malo sreće i vjerujem da ćemo je imati u susretima koji su pred nama i koji će odrediti naš plasman.
Gdje vidite Slaven Belupo na kraju jesenske sezone?
– Vjerujem da možemo do šestog mjesta što bi bio plasman kojeg smo ostvarili u prošloj sezoni i koji bi nas u potpunosti zadovoljio. Imamo momčad koja to može, a osobno bih volio da u gostima igramo bolje nego do sada i da postignemo još koju pobjedu. Ipak najveći broj bodova moramo tražiti na koprivničkom stadionu i pokazati da je naš teren za svakog prvoligaša velika opasnost. Podrška navijača jako nam je važna i zato pozivam prijatelje našeg kluba da u što većem broju dolaze na Gradski stadion, a mi ćemo im se nastojati odužiti kvalitetnim igrama i osvajanjem bodova – završio je kapetan naše momčadi Mateas Delić.