Luka Račić novi je igrač Slaven Belupa

26.06.2023.


Luka Račić novi je igrač Slaven Belupa. Dvadesetčetverogodišnji obrambeni igrač rođen u danskom Copenhagenu 8.5.1999. godine potpisao je dvogodišnji ugovor s našim klubom, a na raspolaganju treneru Ricardu Monizu bit će već od danas.

Račić je prošao Školu nogometa Copenhagena, a u seniorskoj karijeri je branio boje engleskih Brentforda i Northamptona te danskih Kogea i SonderjyskEa. U potonjem je prošle sezone odigrao 28 utakmica. Na terenu je proveo 2230 minuta te je postigao dva pogotka.

Valja istaknuti da je bio mladi reprezentativac Danske. Za kategorije U-17, U-18, U-19, U-20 i U-21 upisao je ukupno 26 nastupa.

– Ovdje sam tek jedan dan, a ono što sam mogao vidjeti je da su ljudi jako pristupačni i otvoreni. Jedva čekam se priključiti momčadi i krenuti s treninzima. Vjerujem da ćemo svi zajedno imati dobru sezonu – rekao je Račić po potpisu ugovora.

Luka, dobro došao i sretno!