Loše prvo poluvrijeme koštalo Slaven Belupo bodova u Šibeniku

16.04.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 31. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige poraženi u Šibeniku. Domaćin je slavio rezultatom 2:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Crnac u 66. minuti susreta.

Trener Zoran Zekić danas je od prve minute na teren poslao sljedeću jedanaestoricu. Sušak je krenuo na golu, a Bogojević, Tepšić, Soldo i Goda u obrani. Veznu liniju činili su Zvonarek, Caimacov, Marina i Kvržić, a napadački tandem Crnac i Krstanović koji je na današnjoj utakmici bio i kapetan.

Šibenik je u prvom poluvremenu napravio veliku razliku te je nakon 45 minuta vodio s dva gola razlike. Vidović u 14. i Delić u 37. minuti snažnim su udarcima izvana matirali golmana Suška za 1:0 i 2:0. Naša je momčad prijetila preko Zvonarek koji je iskosa s lijeve strane pucao direktno u Rogića i Crnca koji je bio u odličnoj situaciji pred golom Šibenika, ali nije dovoljno brzo reagirao.

U 53. minuti susreta Krstanović nije iskoristio jedanaesterac. Sedam minuta kasnije isti je igrač snažno pucao iskosa s lijeve strane, no Rogić je bio spreman i loptu odbio u korner. Nakon velikog pritiska naše momčadi Crnac je nakon lijepe povratne lopte Hoxhe smanjio na 2:1. Iako je Slaven Belupo napadao do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je domaćin slavio i osvojio tri boda.

U idućem kolu naša će momčad u Koprivnici ugostiti Hajduk. Utakmica će se igrati u nedjelu s početkom u 17 sati.

4. travnja 2022. – 29. kolo HT Prve lige
Kranjčevićeva, Zagreb

HNK Šibenik – NK Slaven Belupo 2:1 (2:0)

HNK ŠIBENIK: Rogić – Šimunović, Perić, Bilić, Mina – Mesa, Ćurić, Vidović (od 60. Julardžija), Marin – Delić (od 85. Kvesić), Grezda (od 77. Skorup). Trener: Dean Računica.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Bogojević (od 46. Zapata), Tepšić (od 83. Paracki), Soldo, Goda – Kvržić (od 83. Mlinarić), Caimacov (od 46. Hoxha), Marina, Zvonarek (od 89. Svržnjak)– Crnac, Krstanović. Trener: Zoran Zekić.

Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Nikola Kečkiš (Virovitica), Ante Čulina (Zagreb)

VAR: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec)

Strijelci: 1:0 Vidović 14′, 2:0 Delić 37′, 2:1 Crnac 65′

Žuti karton: (Šibenik); Bogojević 12′, Soldo 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Šibenik); (Slaven Belupo)