Krstanović najbolji strijelac, Glavčić asistent, Filipović s najviše minuta

26.05.2021.


Nogometaši Slaven Belupa sezonu su završili na sedmom mjestu s 34 osvojena boda, 16 u Koprivnici i 18 u gostima. Naša je momčad ostvarila sedam pobjeda, 13 remija i 16 poraza uz gol razliku 36:53

Najbolji strijelac koprivničkog prvoligaša u sezoni 2020/2021. bio je Ivan Krstanović s osam postignutih pogodaka. Knoll je zabio sedam, Glavčić pet, Iličić, Bačelić Grgić, Božić i Etoundi po dva, dok su jednom mrežu tresli Lulić, Bogojević, van Bruggen, Prce, Soldo, Boakye, Delić i Zvonarek.

Najbolji asistent bio je Nemanja Glavčić. Ukupno je naš veznjak devet puta asistirao za gol svojim suigračima što je bilo dovoljno za drugo mjesto u HNL-u, odmah iza Bočkaja iz Osijeka koji je imao dvije asistencije više. Lulić i Etoundi asistirali su po četiri puta, Krstanović tri puta, Mlinar i Paracki dva, a Goda, Knoll i Bogojević po jednom.

Najveću minutažu imao je Ivan Filipović koji je čuvajući svoju mrežu na terenu proveo 3150 minuta (97%). Lulić je na terenu proveo 2872 minute, Glavčić 2833, Paracki 2758, Božić 2713, a Goda 2564 minute. Najviše odigranih utakmica imali su Filipović, Glavčić, i Knoll, svaki po 35. Lulić je odigrao 34, Božić 32, a Paracki 31.

Lovro Zvonarek pogotkom u 36. kolu HT Prve lige protiv Varaždina postao je najmlađi strijelac u povijesti lige sa samo 16 godina i 14 dana, a debijem protiv Rijeke dva kola ranije postao je najmlađi igrač u povijesti Slaven Belupa sa 16 godina i pet dana.