KOPRIVNIČKI PRVOLIGAŠ PROPUSTIO POBJEDU S DRAGOVOLJCEM U SUDAČKOJ NADOKNADI VREMENA

22.07.2013.


Premijerni nastup Slavena Belupa pred domaćim navijačima u novom prvoligaškom prvenstvu nije u potpunosti uspio.

Farmaceuti su u susretu s Hrvatskim dragovoljcem odigrali neodlučeno (2:2) i propustili prigodu da osvoje sva tri boda. Pogodak koji su primili u sudačkoj nadoknadi djelovao je kao “hladan tuš” na koprivničke navijače koji su nezadovoljni polovičnim rezultatom napustili Gradski stadion.

Svi smo vjerovali u pobjedu koja nam je izmaknula nepažnjom obrane, jer kad primite pogodak u posljednjim sekundama igre onda morate biti nezadovoljni. Inače, bila je to teška utakmica u kojoj smo zaista napravili dosta propusta i bez veze primili pogodak koji ozbiljna momčad ne bi smjela primiti. Pobjeda nam je bila na dohvat ruke, nakon što su gosti poveli s 1:0, ali je nismo znali sačuvati – kazao je trener naše momčadi Ivan Katalinić i nastavio:

U drugom poluvremenu nakon izmjena i rošada u momčadi igrali smo mnogo bolje, ali to nismo znali kapitalizirati. No, mnogo je još bodova u igri, bit će još pobjeda i poraza, a nama predstoji da se što prije učvrstimo u svakoj liniji i da pokažemo karakter. Siguran sam da ova momčad može pružiti znatno više, a svaki igrač mora biti svjestan svoje odgovornosti i što je najvažnije, više vjerovati u sebe i svoje sposobnosti. Šteta, što na svom travnjaku nismo startali pobjedom – zaključio je između ostalog trener Katalinić, kojem su u susretu s Hrvatskim dragovoljcem nedostajala dvojica ključnih igrača.

Mladi hrvatski reprezentativac Dario Čanađija koji zbog nastupa na Svjetskom prvenstvu (U-20) u Turskoj još nije dovoljno spreman i Marin Matoš, koji se ozlijedio na posljednjem treningu prije susreta s prvoligašem iz Novog Zagreba.S njihovim ulaskom u momčad koprivnički će sastav sigurno izgledati uigranije i snažnije, jer riječ je o vrlo kvalitetnim igračima koji kao “veznjaci” mogu itekako poboljšati igru prema napadu, te dati sigurnost u obrani koja je u dva prva kola pokazala neočekivanu propusnost.

Nadamo se, da će farmaceuti bolju i kvalitetniju igru pokazati veću u sljedeća dva susreta u kojima gostuju kod Lokomotive u Maksimiru i kod Osijeka u Gradskom vrtu.