KOPRIVNIČANCI NA OTVORENJU PROLJETNE SEZONE S VINKOVČANIMA OČEKUJU SVA TRI BODA

21.02.2012.


Uz svakodnevne treninge na igralištu s umjetnom travom nogometaši Slavena Belupa pripremaju se za otvorenje proljetne prvoligaške sezone u subotu na koprivničkom stadionu.

U goste im dolazi vinkovačka Cibalia koju su u jesenskom prvenstvu svladali na njenom travnjaku u sjajnoj igri i uvjerljivoj pobjedi – 4:1.

Iako su Vinkovčani na koprivničkom stadionu tradicionalno neugodan suparnik igrači i stručni stožer našeg kluba vjeruje u osvajanje sva tri boda s kojima bi uspješno startali u drugi dio prvenstva i pokazali, da su farmaceuti opravdano među najozbiljnijim kandidatima za izlazak u Europu.

Tijekom zimskih priprema Slaven Belupo je ostvario sedam pobjeda, a tri susreta odigrao neodlučeno. Momčad koprivničkog prvoligaša postigla je 34, a primila svega 7 pogodaka.

Od igrača iz jesenske sezone klub su napustili Leon Benko koji je otišao u Saudijsku Arabiju, Aljoša Vojnović u Iran i najvjerojatnije Josip Milardović koji se nalazi na pregovorima u Kini i čija bi odluka o ostanku, ili odlasku iz našeg kluba trebala biti poznata u srijedu.

U klub su došli najbolji drugoligaški strijelac iz jesenskog prvenstva Martin Šaban te mladići, Igor Bubnjić i Pejo Kuprešak koji su prošle jeseni bili na posudbi u trećeligašu Koprivnici.

Uoči utakmice s Cibaliom manjih problema s ozljedama imaju junior Dario Čanađija, Borislav Pilipović i standardni desni bočni Vedran Purić, koji se nada da će biti spreman za susret s Vinkovčanima.

–       Nisam igrao nekoliko prijateljskih utakmica, ali vjerujem da ću do subote biti „fit“ za nastup o kojem će ipak odlučiti liječnici i trener Ferenčina. Ako ću morati izostati tu je mladi Geng koji ozbiljno kuca na vrata prve jedanaestorice. Najvažnije, da pobjedom krenemo u proljetnu sezonu i ostanemo u borbi za visok plasman – kazao je Vedran Purić.

Zbog tri žuta kartona iz jesenskog prvenstva s Vinkovčanima će u subotu izostati Stjepan Poljak, kojeg će najvjerojatnije zamijeniti Marin Jakšinić.