KATALINIĆ: POBIJEDILI SU NAS BELLE I REBIĆ

15.07.2013.


Slaven Belupo je ostao još jednom “kratkih rukava” na gostovanju kod Splita.
Na otvaranju nove prvoligaške sezone domaćini su pokazali znatno više od farmaceuta, posebno u prvih 45 minuta kada su uz dva pogotka propustili još nekoliko vrlo izglednih prigoda.
U drugom dijelu susreta Koprivničanci su djelovali znatno bolje, postigli pogodak u samoj završnici (Novinić) i malo je nedostajalo da u sudačkoj nadoknadi dođu do izjednačenja.
Na press konferenciji nakon susreta trener farmaceuta Ivan Katalinić je rekao:
– Nastojali smo igrati koliko nam je Split dozvolio, a najveća opasnost prijetila nam je od njihova dva najbolja napadača, Bellea i Rebića. Obojica su radili pomutnju u našoj obrani koja za njih nije imala pravi odgovor, a u prvih 45 minuta nisam bio zadovoljan ni igrom našeg veznog reda. Splićani su, nažalost, vrlo brzo došli u vodstvo koje im je dalo krila za dobru igru u nastavku prvog dijela. Šteta, što smo drugi pogodak primili u zadnjoj minuti prvog poluvremena – kazao je Ivan Katalinić i dodao:
– Imali smo i priliku za izjednačenje, ali nismo je iskoristili i bodovi su ostali u Splitu za koje su najviše zaslužna njihova dva najbolja igrača – Belle i Rebić. Nakon ovog gostovanja svoju momčad vidim u sredini ljestvice, ali prvenstvo je dugo i sve je moguće – zaključio je trener našeg kluba.
REZULTATI 1. KOLA:
Rijeka – Istra 1961 3:0
Dinamo – Osijek 3:1
H. dragovoljac – Lokomotiva 0:2
Zadar – Hajduk 1:5
Split – Slaven Belupo 2:1