Karakter i borba za bod u Gorici

31.10.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 16. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige remizirali s Goricom rezultatom 1:1. Pogodak za našu momčad postigao je Zirdum u 10. minuti, a valja istaknuti da je naša momčad sedamdeset minuta igrala s igračem manje.

Trener Zoran Zekić odlučio je na teren od prve minute poslati istih 11 koji su krenuli u protiv Rijeke u prošlom kolu kada je naša momčad slavila rezultatom 2:1 u Koprivnici. Ponovno su se nakon ozljeda u kadru našli Zoran Kvržić i Tomislav Božić. Iskusni dvojac čekao je svoju priliku s klupe. U Koprivnici su zbog ozljeda ostali Nikola Jambor, Ivan Sušak i Matthias Fanimo.

Naša je momčad izvrsno otvorila susret i nakon nekoliko izglednih situacija povela u 10. minuti. Nakon jednog kornera najviši je bio Zirdum i glavom zakucao za 0:1. Odgovorila je Gorica udarcem iz daljine Kapulice, Čović je bio siguran. U 21. minuti Kocijan je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, te je naša momčad ostala s deset igrača na terenu. Hrabro su se držali naši igrači i odolijevali svim napadima domaćina do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Vujnović zabio za 1:1.

Na startu drugog dijela Krstanović je imao veliku priliku, no nije bio precizan sa sedam metara. Gorica je imala, logično, više loptu u nogama, ali nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti. U 75. Jurić je pokušao glavom nakon jednog prekida. Lopta je otišla iznad grede. Na kraju je utakmica završila rezultatom 1:1, a prava je šteta što smo igrali s igračem manje gotovo cijelu utakmicu.

U idućem kolu naša će momčad u Koprivnici ugostiti Lokomotivu. Utakmica će se igrati u subotu s početkom u 15:00. Prije toga, već u srijedu, našu momčad čeka 1/8 finala Kupa protiv Nedelišća. Utakmica će se u istoimenom mjestu s početkom u 14 sati.

31.10.2022. – 15. kolo SuperSport HNL

Gradski stadion, Velika Gorica

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 1:1 (1:1)

HNK GORICA: Banić – Raspopović, Steenvoorden (od 46. Jovičić), Krizmanić, Keita (od 72. Vojtko) – Pršir, Francois (od 46. Prokop) – Mitrović (od 59. Jurić), Suk, Kapulica (od 59. Cruz)- Vujnović. Trener: Igor Angelovski.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Zirdum, Soldo, Talys – Mudražija (od 46. Mioč), Marina, Kocijan –  Crnac (od 46. Božić), Krstanović (od 86. Žuljević), Hoxha (od 86. Bašić). Trener: Zoran Zekić

Suci: Ivan Bebek, Luka Pajić, Kristijan Novosel, Toni Dadić

VAR: Patrik Kolarić, AVAR: Luka Pušić

Strijelci: 0:1 Zirdum 10′, 1:1 Vujnović  45+4′

Žuti karton: Mitrović 19′, Steenvoorden 28′ (Gorica); Kocijan 13′, 21′, Mudražija 17′, Bosec 45′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Gorica); Kocijan 21′ (Slaven Belupo)