Kadeti Slaven Belupa četvrti na jednom od najjačih turnira u Hrvatskoj

26.07.2019.


Kadeti Slaven Belupa osvojili su četvrto mjesto u Karlovcu na jednom od najjačih turnira u Hrvatskoj, jubilarnom 10. Međunarodnom “Branku Čavloviću Čavleku”. Momčad trenera Želimira Mešnjaka na putu do polufinala svladali su slovenski Koper rezultatom 3:1 i momčad koju su činili Hrvati iz dijaspore s 2:0. Golove u prvoj utakmici postigli su Ganžulić, Vidaković i Mađarić, a u drugoj Mađarić i Šantek. Jedini poraz u grupi nanio im je kasniji pobjednik turnira Dinamo.

U polufinalnoj utakmici s Osijekom mladim Slavenašima je nedostajalo tek malo sreće jer su nakon 0:0 u regularnom dijelu izgubili nakon raspucavanja s ‘bijele točke’. U susretu za treće mjesto bolja je bila Istra 1961 s minimalnih 1:0.

– Moram pohvaliti dečke na iznimnom zalaganju u svakoj odigranoj utakmici. Da je bilo nešto više sreće mogli smo i do postolja, ali moramo biti zadovoljni jer smo prikazali dopadljivu igru koja nam budi optimizam pred start prvenstva – rekao je trener Želimir Mešnjak.