Kadeti s 0:5 svladali Istru 1961

17.04.2023.


Kadeti Slaven Belupa ostvarili su veliku pobjedu na teškom gostovanju u Puli u 23. kolu Prve HNL. Golovima Sokača, Vlašića i Marića u prvom poluvremenu te Aščića i još jednom Marića u drugom, slavili su s uvjerljivih 0:5 i tako potpuno zasluženo osvojili nova tri boda protiv Istre 1961. Trenutno su sedmoplasirana momčad prvenstva s 30 osvojenih bodova.

Pioniri su u Puli poraženi rezultatom 2:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Tomić u 61. minuti susreta. Valja istaknuti da je to njegov čak 12 u ovoj sezoni što ga čini četvrtim najboljim strijelcem lige s dva pogotka manje od vodećeg. Mladi Slavenaši trenutno su 12. na prvenstvenoj ljestvici s 21 bodom.

Juniori su u 23. kolu Prve HNL snage odmjerili sa Šibenikom u Koprivnici i remizirali rezultatom 1:1. Gosti su poveli početkom drugog poluvremena, a stvari je na početak vratio Mendelski u 73. minuti. Iako je naša momčad imala nekoliko prilika i za pobjedu na kraju su obje momčadi osvojile po bod. Juniori su devetoplasirana momčad prvenstva s 31 osvojenim bodom.

Sastav kadeta: Vukelić, Kucel, Blažeković, Ivanda, Perić, Marić, Sokač, Bošnjak, Vlašić, Marić, Kaurin. Klupa: Letica, Petrović, Canjuga, Sertić, Šimunic, Gizdavec, Aščić. Trener: Mario Gregurina.

Sastav pionira: Pomahač, Maltar, Medaković, Bilješko, Vuk, Geci, Tomić, Sović, Šivalec, Kamenjak, Orehovec. Klupa: Podhraški, Blažotinec, Miklošić, Jurić, Vicić, Djorić, Poliakov. Trener: Vedran Purić.

Sastav juniora: Šašek, Piškor, Riđan, Stanić, Žuškin, Katalenac, Herceg, Mendelski, Mrdaković, Jagušić, Bevanda. Klupa: Letica, Medved, Gal, Blažek, Bošnjak, Matjeaš, Trshani. Trener: Marijo Dodik.