Juniori Slaven Belupa velikim preokretom slavili u Dugopolju i proljetni dio prvenstva otvorili pobjedom

26.02.2019.


Juniori Slaven Belupa upisali su pobjedu na startu proljetnog dijela prvenstva. U 15. kolu Prve HNL svladali su velikim preokretom Dugopolje. Iako su na poluvremenu gubili rezultatom 2:0, mladi Slavenaši su u drugih 45 minuta u potpunosti preokrenuli susret i na kraju slavili s 2:3.

Momčad trenera Vedrana Medenjaka nije dobro ušla u utakmicu. Domaćin je golovima Markovine i Kuliša već u 15. minuti imao veliku prednost. U nastavku susreta naši juniori pokazali su veliki karakter. U 55. minuti Sinjaković je smanjio rezultat, dok je u 71. Mlinarić postigao pogodak za izjednačenje. Samo tri minute kasnije Lisjak je bio precizan za veliki preokret i, pokazalo se kasnije, konačnih 2:3.

– Vrlo loše smo ušli u utakmicu. Iako smo se tijekom tjedna pripremali na branjenje dugih lopti, Dugopolje je baš iz takvih situacija uspjelo postići dva brza pogotka. Na poluvremenu smo napravili određene promjene u sustavu i načinu igre što nam je donijelo dominaciju na terenu. Uspjeli smo se nametnuti i postići tri pogotka. Čestitam momcima na velikom karakteru, a već sutra se okrećemo pripremi za subotnju utakmicu protiv Intera koja će nam biti izuzetno važna i u kojoj ćemo loviti nova tri boda – rekao je trener juniora Vedran Medenjak.

Juniori su trenutno dvanaestoplasirana momčad prvenstva s 14 osvojenih bodova, a u idućem kolu će u Koprivnici, u subotu, ugostiti vršnjake Intera iz Zaprešića.

SASTAV: Šugić – Rengel, Krištofić, Lisjak, Dolček – Štritar, Mlinarić, Brković – Liklin, Mladen, Kožarić. Još su igrali: Sinjaković, Jakupak, Vuić, Resler, Varović. Trener: Vedran Medenjak.