Juniori remizirali s Istrom, Fusić zabio dva gola, Šugić obranio jedanaesterac

04.11.2018.


Juniori Slaven Belupa remizirali su na gostovanju u Puli kod Istre 1961. Utakmica je završila rezultatom 2:2, a igrala se u sklopu 10. kola Prve hrvatske nogometne lige.

Pravo je čudo što su naši mladići uspjeli promašiti u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka. Liklin je dva puta bio u odličnim šansama, ali jednom nije uspio pogoditi gol, a drugi put je pogodio gredu. U matnoj situaciji našao se i Dolček koji također nije uspio pronaći put do domaće mreže. U potpunosti su naši juniori nadigrali trećeplasiranu momčad prvenstva u prvih 45 minuta.

Kako to obično biva u nogometu, kad ne zabiješ – dobiješ. Domaćin je iz prvog udarca po golu poveo početkom nastavka susreta. Na 1:1 je izjednačio Fusić nakon lijepog prodora po desnoj strani. Domaćin je imao veliku priliku iz jedanaesterca doći do novog vodstva, ali je Šugić odličnom paradom obranio svoja vrata. Iskoristili su to mladi Slavenaši i iz jedne brze kontre u potpunosti preokrenuli susret. Strijelac je ponovno bio Fusić. Ipak, pred sam kraj utakmice domaćin je uspio doći do konačnih 2:2.

Juniori su trenutno 12. s osam osvojenih bodova, a u idućem će kolu ugostiti Dinamo u Koprivnici.

Sastav: Šugić, Krištofić, Mlinarić, Varović, Fusić, Štritar, Resler, Jakupak,
Dolček, Sinjaković, Liklin. Još su igrali: Kožarić, Janeš, Šarlija.