JOSIP BREZOVEC: SLAVEN BELUPO OPET STVARA MOMČAD ZA GORNJI DIO LJESTVICE

23.02.2018.


Josip Brezovec (32) najzvučnije je pojačanje Slavena Belupa u zimskom prijelaznom roku za kojeg je uz posudbu iz Dinama nastupao u sezoni 2011./12. i za koji je uz vrlo dobre igre ostvario 25 nastupa, te postigao pet pogodaka.

Zatim je otišao u redove Rijeke gdje je također bio jedan od najboljih igrača a kasnije na posudbu u talijansku Speziju. Ubrzo se otisnuou moldavski Šeriff s kojim je osvojio naslov prvaka, proglašen njegovim najboljim igračem i strijelcem, a ove zime ponovno se odlučio za našeg prvoligaša.

– Iako mi je u najboljem moldavskom klubu Šeriffu gdje sam igrao godinu i pol bilo odlično, razmišljao sam o povratku kući jer mi djeca kreću u školu. U Šeriffu su bili vrlo korektni i dali mi ispisnicu, iako sam imao ugovor do kraja svibnja – ističe Josip Brezovec i nastavlja:

– Odmah sam se odlučio za Slaven Belupo i vrlo brzo sve smo dogovorili, tako da sam opet u klubu s čijim sam ljudima ostao u dobrim odnosima, što je i prevagnulo da se vratim.

Popularni Breza do sada je za Slaven Belup nastupio na dvije prijateljske utakmice i posljednjih 15-tak minuta u prošlom prvenstvenom susretu s Cibaliom. Bilo je vidljivo da će biti pojačanje za našu momčad. 

– Imam veliko iskustvo koje će vjerujem koristiti Slavenu Belupu u nastavku prvenstva. Vidim da se u klubu razmišlja vrlo pozitivno i da su njegovi apetiti veći nego posljednjih nekoliko sezona. Na treninzima se radi odlično, Tomislav Ivković je iskusni i provjereni stručnjak i uvjeren sam da ćemo igrati još bolje.

Navijačima našeg kluba Breza je ostao u sjećanju kao vrlo borben i požrtvovan igrač koji nikad ne sustaje i koji je svojedobno dao veliki doprinos u europskim nastupima Slaven Belupa.

– Bila su to sjajna vremena koprivničkog prvoligaša i uvijek ih se rado sjećam. Igrali smo s poznatim europskim klubovima, imali kvalitetnu i snažnu momčad koja se, kako vidim opet stvara. Slaven Belupo i sada ima kvalitetu i mislim da je na dobrom putu, iako je možda još prerano o tome govoriti. Za sada nam je cilj čvrsta sredina na ljestvici i vjerujem da ćemo to ostvariti do kraja proljetnog prvenstva.

Slavena Belupa očekuju dva teška gostovanja za redom. Prvo kod Hajduka u Splitu, a zatim kod Dinama u Maksimiru. Riječ je o dva najbolja hrvatska kluba i velikim favoritima sa svakim prvoligašem.

– Nije potrebno govoriti o Hajduku i Dinamu, jedinim kandidatima za prvaka, iako Dinamo ima veliku bodovnu prednost i mislim da će prvi proći kroz cilj. Utakmica s Hajdukom je prva koja nas očekuje i zato se moramo koncentrirati samo na nju, a onda ćemo razmišljati o Dinamu. Mislim da nismo bez izgleda na Poljudu, kao ni u Maksimiru, iako nam neće biti lako. Nemamo što izgubiti u tim susretima, a osvojimo li koji bod mnogo bi dobili. Splićani su u zaletu i prednost je na njihovoj strani, ali mi ćemo pokazati da imamo kvalitetu i na Poljudu se želimo predstaviti u najboljem izdanju, kao i u Zagrebu. Još jednom hoću reći da ima dosta utakmica do kraja prvenstva, u svaku moramo ući maksimalno i u svakoj tražiti bodove. Moramo igrati što trener traži od nas i onda će biti sve u redu, a to je prije svega borbenost i zalaganje. Osobno se jako dobro osjećam i to kod mene neće izostati, a vjerujem niti kod mojih suigrača – zaključio je “veznjak” naše momčadi Josip Brezovec.