Jambor za bod protiv lidera prvenstva

04.02.2023.


Nogometaši Slaven Belupa u 20. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige remizirali s prvoplasiranim Dinamom. Po veoma hladnom i vjetrovitom vremenu naša je momčad odigrala 1:1, a pogodak vrijedan boda postigao je Jambor.

Trener Zoran Zekić odlučio je krenuti s trojicom igrača u obrani, Božićem, Tepšićem i Soldom. Na bokovima su krenuli Mudražija i Talys, a u veznoj liniji Marina i Jambor. Napadački trokut činili su Hoxha, Crnac i Manaj.

Utakmica je krenula na najgori  mogući način za našu momčad. Dinamo je već u trećoj minuti poveo s 0:1. Strijelac je bio Drmić koji je s 12 metara u gol poslao jednu povratnu loptu Bočkaja. Igralo se čvrsto na sredini terena nakon gola gostiju, sve do 32. minute kada je Slaven Belupo izjednačio. Crnac je prsima spustio jednu loptu Jamboru koji s vrha šesnaesterca pogađa milimetarski precizno drugi kuta gola Livakovića za 1:1. Pet minuta kasnije pokušao je Mudražija nakon centaršuta Talysa. Bio je neprecizan iskosa s desne strane.

Drugo poluvrijeme prilikom je otvorio Slaven Belupo. Hoxha je čvrsto centrirao, a Crnac zamalo zakasnio na drugoj stativi. U 61. minuti Manaj je odlično uposlio Crnca koji prolazi Livakovića, ali odlazi previše u stranu i propušta veliku priliku. Dinamo je odgovorio udarcem Ademija iz daljine. Čović je bio siguran. U 68. minuti Hoxha se odlično oslobodio svog čuvara i pucao s 20-ak metara, ali iznad gola. Tri minute prije kraja susreta Hoxha je pronašao Krstanovića koji iz odlične situacije, s 10 metara, puca visoko iznad gola. Vrhunska prilika i u 90. minuti. Kocijan je s 16 metara pucao tik uz vratnicu. Odličnih 45 minuta naše momčadi u kojoj je samo pogodak nedostajao kao ‘šećer na kraju’.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje u Osijeku. Utakmica na Gradskom vrta igrat će se u subotu s početkom u 17:10.

4.2.2023. – 20. kolo SuperSport HNL

Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš, Koprivnica

NK Slaven Belupo – GNK Dinamo 1:1 (1:1)

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Mudražija (od 90. Christopoulos), Tepšić, Božić, Soldo, Talys – Hoxha (od 90. Žuljević), Marina, Jambor (od 85. Kocijan), Crnac (od 72. Perošević) – Manaj (od 73. Krstanović). Trener: Zoran Zekić.

GNK DINAMO: Livaković – Ristovski (od 63. Moharrami), Šutalo, Perić, Ljubičić – Ademi, Bulat, Baturina – Špikić (od 77. Menalo), Drmić (od 63. Petković), Bočkaj (od 46. Emreli). Trener: Ante Čačić.

Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Kristijan Novosel, Ivan Matić

VAR: Marin Vidulin, AVAR: Ivan Starčević

Strijelci: 0:1 Drmić 3′, 1:1 Jambor 32′

Žuti karton: Manaj 16′, Mudražija 24′ (Slaven Belupo); Šutalo 47′ (Dinamo)

Crveni karton: (Slaven Belupo); (Dinamo)