JAKŠINIĆ "MATIRAO" RIJEČANE I DONIO TRI BODA FARMACEUTIMA

07.11.2011.


Slaven Belupo se nakon pobjede s Rijekom (1:0) na najljepši način učvrstio na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice, s tri boda manje od drugoplasiranog Hajduka i trećeplasiranog Splita, te četiri boda više od petouvrštenih Osijeka i Intera.

Farmaceuti su s Riječanima pokazali vrlo borbenu, hrabru i kvalitetnu igru s kojom su došli do dragocjene pobjede. S nova tri boda zadovoljni su bili i njihovi navijači koji su ih pljeskom ispratili s travnjaka na Gradskom stadionu, iako su do pobjede došli s jednim postignutim pogotkom.

Igrač odluke bio je Marin Jakšinć, kojem je to bio prvi prvenstveni pogodak u majici koprivničkog prvoligaša.

–       Sretan sam što sam odlučio utakmicu i što su bodovi ostali u Koprivnici. Da u posljednjih deset minuta nismo ostali s igračem manje, jer je u svlačionicu zbog crvenog kartona morao Grgić mislim da bi naša pobjeda bila uvjerljivija – kratko je kazao nakon utakmice Marin Jakšinić, kojega je trener Roy Ferenčina u igru uveo u 57. minuti umjesto Milardovića.

Kako slijedi prvoligaška stanka zbog kvalifikacijskih utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo naše reprezentacije s Turskom, sljedeći prvenstveni susret Slaven Belupo će igrati 19. studenoga s Istrom u Puli.

Nakon dvodnevnog odmora farmaceuti danas nastavljaju s treninzima na koprivničkom stadionu, dok će u subotu 12. studenoga gostovati u Murskoj Soboti, gdje će se u prijateljskoj utakmici sastati sa slovenskim prvoligašem Murom – 14 sati.