IVKOVIĆ I MARKOVIĆ uoči gostovanja kod Dinama: Fizički jako dobro izgledamo, želimo se u Koprivnicu vratiti s osmjehom

09.08.2018.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će u trećem kolu Hrvatski Telekom Prve lige gostovati u Zagrebu kod Dinama. Naši nogometaši u susret ulaze kao petoplasirana momčad prvenstva s dva osvojena boda, dva manje od aktualnog prvaka Hrvatske.

– Veselim se velikoj utakmici i izazovu koji je pred nama. Da bi bili onakvi kakvi trebamo biti moramo imati natjecateljski duh, moramo se natjecati, moramo biti svjesni naših mana i vrlina i moramo se ponašati taktički disciplinirano kako bi maksimalno zakomplicirali život momčadi protiv koje igramo. U ove dvije utakmice upravo nam je te taktičke discipline nedostajalo pa smo nakon individualnih grešaka, koje su sastavni dio igre, bili kažnjavani. Taktička disciplina i natjecateljski duh, uz kvalitetu koju posjeduju igrači, su ključ uspjeha – rekao je trener Slaven Belupa Tomislav Ivković.

Trener Ivković sutra neće moći računati na ozlijeđene Delića i Doležala, a u kadar se vraćaju Musa i Vidović.

– Naša momčad fizički jako dobro izgleda, a ovaj tjedan smo se dodatno osvježili. Iza nas su dvije zahtjevne utakmice jer smo igrali u terminima koji su bili sve samo ne idealni. Musa i Vidović su u konkurenciji za utakmicu, a vidjet ćemo hoće li se vratiti u prvi sastav već protiv Dinama. Sutrašnja utakmica je u osam sati tako da mislim da će biti prava poslastica i da ćemo mi biti onakvi kakvi trebamo biti. Mi smo dobri, a bit ćemo još i bolji i vjerujem da će ovo biti Dinamu najteža utakmica do sada – riječi su Ivkovića.

Utakmicu Dinama i Slavena sudit će Igor Križarić iz Čakovca.

– Mislim da je to apsolutno logično. Već me nerviraju glasine o našim sucima, da su ovakvi ili onakvi, da Križarić mora vraćati neke usluge. To su gluposti. Ne opterećujem se tim tko će suditi jer ne bih imao dovoljno vremena za razmišljati o svojim igračima, a to mi je najvažnije – zaključio je Ivković.

Golman Slavena Antun Marković vjeruje da naša momčad može do pozitivnog rezultata u Zagrebu.

– Moramo se pridržavati zahtjeva koje je trener stavio pred nas. Dat ćemo sve od sebe sutra, a želja nam je stići do pozitivnog rezultata u Zagrebu. Svi znamo kvalitetu Dinama, opasnosti prijete sa svih strana, imaju strašne pojedince, a na nama je da ih zaustavimo i da se uz dobru pripremu, htijenje i volju s osmijehom vratimo u Koprivnicu nakon utakmice – rekao je Marković.

Utakmica Dinama i Slaven Belupa igrat će se sutra na Maksimiru s početkom u 20 sati.