IVAN FUŠTAR: IMAMO IZGLEDE ZA JOŠ BOLJI PLASMAN

09.03.2015.


Nakon što je za trenera u Slaven Belupo došao Ante Čačić, stoper Ivan Fuštar učvrstio se u najboljem sastavu te svojim igrama postao jedna od najčvršćih karika u zadnjem redu farmaceuta.
Opravdao je to i prošle subote na Kantridi gdje su Koprivničanci osvojili bod s vrlo dobrom Rijekom i pokazali, da su itekako opasni suparnik najboljim hrvatskim prvoligašima.
– Jako smo se dobro pripremali za nastup kod Rijeke, znali smo da je to vrlo organizirana i uz Dinamo naša najkvalitetnija momčad i da samo discipliniranom igrom možemo ostati nepobijeđeni, što nam je bio i krajnji cilj. Izdržali smo njihove napade u prvih pola sata i uz to još došli u vodstvo. Šteta, što su Riječani odmah izjednačili, ali za nas je najvažnije da smo postigli pozitivan rezultat – istaknuo je Ivan Fuštar koji je zajedno s ostalim igračima otklonio niz opasnih napada domaćina te nastavio:
– Cijela momčad igrala je jako dobro, iako smo mi u obrani imali najviše posla, ali najvažnije da smo ga dobro obavili i da smo se s bodom vratili u Koprivnicu. Mislim, da smo ga osvojili više nego zasluženo, a malo je nedostajalo da osvojimo i sva tri. Koristim prigodu da svim suigračima čestitam na borbenoj igri, jer samo se borbenošću i zalaganjem može do uspjeha.
Vjerujemo, da je neodlučeni rezultat na Kantridi veliki poticaj za Slaven Belupo u nastavku prvenstva?
– Svakako, jer nama je ovo bilo treće gostovanje u proljetnom nastavku od četiri odigrana kola. Na startu sa Zagrebom i odmah s Hajdukom u Splitu igrali smo također dobro, ali smo obje utakmice nesretno izgubili minimalnim rezultatom. To nas nije obeshrabrilo tako da smo svladali Istru na našem stadionu i sada osvojili bod kod Rijeke s čime se može pohvaliti malo koji klub u Hrvatskoj. Čeka nas naravno još dosta posla do kraja sezone i vjerujem da ćemo ga dobro obaviti.
Sada igrate u obrani, iako je poznato da ste prije dolaska u Slaven Belupo bili napadač.
– U školi Hajduka gdje sam krenu sa svojom karijerom igrao sam stopera te u još nekim klubovima, a kad sam došao u Šibenik trener Lokica prebacio me u napad. I tu sam se dobro snašao, postizao pogotke, a kod dolaska u Koprivnicu opet sam krenuo sa stoperske pozicije i mislim da sam opravdao povjerenje.
Kao stoper za farmaceute ste postigli i nekoliko pogodaka. Koji je najdraži?
– U kvalifikacijama za prvoligaški opstanak sa Cibaliom prošle sezone na koprivničkom stadionu s kojim smo ostali među našim najboljim klubovima. Bila je to nokaut utakmica i jako sam bio sretan što sam je odlučio.
Da li je Slaven Belupo sada jači nego prošle jeseni?
– Od dolaska trenera Čačića krenuli smo s dobrim igrama i dobrim rezultatima. Bili smo posljednji, a sada smo šesti. Mislim da smo na dobrom putu i da ćemo tako nastaviti, iako će nažalost biti i poraza. Do kraja sezone ostalo je još dosta utakmica i uvjeren sam da ćemo biti bolji nego u prvom dijelu prvenstva, iako nam je najvažnije da što prije osiguramo opstanak. Učinimo li to za nekoliko kola onda možemo računati na jako dobar plasman, jer ćemo igrati bez opterećenja.
U subotu slijedi još jedno teško gostovanje. Slaven Belupo igrat će sa Splitom, koji traži izlaz iz rezultatske krize. Čemu se nadate?
– Najvažnije je ne izgubiti, što znači da očekujem pozitivan rezultat. Splićani su dobra i iskusna momčad koja će sigurno ići na sva tri boda, ali možemo ih iznenaditi. Nedostajat će nam stoper Mato Grgić (tri javne opomene) s kojim sam se već “uhodao”, ali trener će sigurno pronaći najbolje rješenje kao njegovu zamjenu. Odigramo li disciplinirano kao na Kantridi, bez nekih propusta, ne plašim se za krajnji ishod utakmice na Parku mladeži – završio je 26-godišnji Ivan Fuštar.