IMAMO MOMČAD KOJA MOŽE SVLADATI SVAKOG PRVOLIGAŠA – ISTAKNUO JE MILOŠ VIDOVIĆ

18.09.2017.


Miloš Vidović (27) u Slaven Belupo je došao u ljetnom prijelaznom roku iz RNK Split u kojem je proveo tri sezone, odigrao 85 prvoligaških utakmica i bio jedan od njegovih najboljih igrača.

S nogometnom karijerom krenuo je u rodnom Kragujevcu odakle je otišao u sarajevski Olimpic gdje je proveo nekoliko godina, a zatim se otisnuo na Park mladeži.

Odmah nakon dolaska u naš klub osigurao je standardno mjesto u početnom sastavu, a najbolju igru pružio je u prošlom kolu s Osijekom (1:1) s kojim je bio i strijelac vrlo lijepog vodećeg pogotka za Slaven Belupo.

– Sretan sam zbog gola koji sam postigao ali sam nezadovoljan što nismo pobijedili jer smo igrali vrlo dobro, bili bolji od Osječana koji su uspjeli izjednačiti doslovno u posljednjim sekundama produžetka – ističe vezni igrač naše momčadi Miloš Vidović i nastavlja:

– Još uvijek mi nije jasno kako nam se to dogodilo i to nije prvi put. Slično je bilo i s Rudešom koji je realizirao jedanaesterac također u sudačkoj nadoknadi i s bodom otišao u Zagreb. Očito da u završnici ovih utakmica nismo bili dovoljno koncentrirani i to nam se nažalost osvetilo. Da smo u tim susretima osvojili po tri boda sada bi bezbrižnije držali peto mjesto i čak “napali” veliku četvorku. Šteta, što smo u te dvije domaće utakmice ispustili pobjede. No idemo dalje iz kola u kolo, jer ima još mnogo susreta do kraja prvenstva.

Slaven Belupo u srijedu igra Kup u Zmijavcima kraj Imotskog s domaćim trećeligašem, a zatim mu goste dolazi aktualni prvak Rijeka. Što očekujete? 

– U kupu smo favoriti i to moramo proći iako treba biti oprezan jer su iznenađenja uvijek moguća. Ipak vjerujem da ćemo se iz Zmijavaca vratiti pobjednički i odmah okrenuti susretu s Riječanima. Nema dvojbe da su jako dobri, vidjelo se to na utakmici s Hajdukom u Splitu kojeg su zasluženo pobijedili. Imaju kvalitetu, širinu vrlo dobrih igrača, ali kao i svaka momčad nisu nesavladivi. Ponovimo li igru kao s Osijekom, a možemo još i bolje tada im neće biti lako. Najvažnije da su nam se neki ključni igrači oporavili od ozljeda i da s Rijekom damo svoj maksimum, što uostalom moramo dati na svakoj utakmici ako želimo do pozitivnog rezultata.

Gdje vidite Slaven Belupo u ovom prvenstvu?

– Prva četiri mjesta riješit će Dinamo, Rijeka, Osijek i Hajduk, dok se mi ostali moramo boriti za što bolji plasman. Po meni možemo biti peti, ali imat ćemo najozbiljnije konkurente u Lokomotivi, Interu i ostalim klubovima koji su sada niže plasirani od nas.

Zbog toga je svaka pobjeda jako važna, posebno s klubovima koji se nalaze u drugoj polovici ljestvice. Ako još nešto uhvatimo s “velikima” tada je to veliki plus.Upravo nam je to uspjelo s Osječanima, a već sam rekao da smo mogli bez problema i do sva tri boda.

Kako se osjećate u Slaven Belupu?

– Odlično, sredina je jako ugodna, igrači su međusobno prijatelji i mislim da sam došao u vrlo sređeni klub. Usto, jako se dobro radi na treninzima, stručni stožer zna svoj posao i u koprivničkom prvoligašu se može samo napredovati. Na meni je da igram što bolje i pridonesem uspjesima kluba – završio je Miloš Vidović.