16.11.2015.


Filip Ozobić (24) jedan je od najstandardnijih igrača Slavena Belupa u koji je došao prije dvije godine. S karijerom je krenuo u Mladosti iz Ždralova gdje su njegovu darovitost ubrzo prepoznali skauti Dinama i odveli ga među “modre”. Ubrzo je uslijedio poziv u hrvatsku selekciju U-16, a status reprezentativca mlađih kategorija zadržao i sljedećih godina, zaključno s reprezentacijom U-21.
Njegove dobre igre zapele su za oko stručnjacima Spartaka iz Moskve u koji je otišao 2008. godine., a treba napomenuti da je Ozobić bio najmlađi Hrvat koji je nastupio u Ligi prvaka (imao je 19 godina i osam mjeseci). Na Europskom prvenstvu reprezentacija U-19 (2010. g.) ušao je u izbor deset najboljih mladih igrača starog kontinenta, što mu je u dosadašnjoj karijeri najveće priznanje.
– Sjećam se tih nastupa i mislim da nije bilo ozljeda da bih napravio još i više. U svojoj karijeri uz Dinamo i Spartak još sam nastupao za Zadar i Hajduk iz kojeg sam prije dvije sezone došao u Slaven Belupo. Nisam pogriješio, odlično se osjećam u Koprivnici i farmaceuti su bili moj najbolji izbor.
Dinamo, koji u petak (20. studenoga) gostuje u Koprivnici ipak je obilježio Vašu karijeru?
– Svakako, jer sam s profesionalnim nogometom upravo krenu u toj sredini koja je po meni uvjerljivo najbolja u našoj zemlji. Dinamo je za hrvatske prilike veliki klub, već niz godina igra u Europi, ove sezone u Ligi prvaka i to dovoljno govori o njegovoj kvaliteti koja je neupitna, iako je na prvoligaškoj ljestvici trenutačno drugi. Vjerujem da će na kraju prvenstva opet osvojiti naslov prvaka, no ozbiljno mu prijete Riječani.
Što očekujete od utakmice s “modrima” koji su po mnogima favoriti u susretu sa Slavenom Belupom, iako će se igrati na koprivničkom stadionu?
– Bit će to jako zahtjevna utakmica u kojoj će se oni potpuno koncentrirati na nas, no i mi ćemo se potpuno koncentrirati na njih i njihovu snagu. Dinamo je do sada imao dva “kiksa” u gostima kod Rijeke i Splita pa možda još jednom padne upravo u Koprivnici? Iako su Zagrepčani favoriti ne znači da su nepobjedivi. Mi ćemo dati sve od sebe da ih iznenadimo i po mogućnosti svladamo, iako bih i s neodlučenim rezultatom bio zadovoljan.
Nakon ogleda s Dinamom, Slaven Belupo ima vrlo nezgodan raspored. Očekuju ga tri teška gostovanja.
– Slažem se, ali u nogometu su uvijek moguća iznenađenja. Prvo odlazimo Splitu, zatim gostujemo kod Istre i Rijeke. Opasnost nam prijeti sa svih strana no nije isključeno da nekoga iznenadimo kao što smo na početku prvenstva iznenadili Riječane kod kojih smo osvojili bod. Osobno mislim da možemo pobijediti u Puli, jer Istra nije bolja od nas. No, o Puljanima ćemo razmišljati tek nakon Splita kod kojeg bih nas zadovoljio i neodlučeni rezultat.
Gdje vidite Slaven Belupo na kraju jesenske sezone?
– Nismo bez izgleda da budemo šesti, iako smo taj plasman već mogli osigurati da nismo odigrali neodlučeno s Puljanima u Koprivnici, te u prošlom kolu neočekivano i nesretno ostali bez sva tri boda sa Zagrebom u Kranjčevićevoj. Šesto mjesto trenutačno drži Inter koji od nas ima samo dva boda više, dok je Istra sedma s bodom prednosti. Sve se može nadoknaditi ako ćemo igrati na razini koja se od nas očekuje. Potrebno nam je i malo sportske sreće koja nam do sada nije bila naklonjena.
Uz pet prvenstvenih jesenskih nastupa Slavena Belupa očekuje i utakmica četvrtfinala Hrvatskog kupa s Osijekom (2. prosinca) na koprivničkom stadionu.
– Uvjeren sam da ćemo biti bolji od Osječana i uvrstiti se u polufinale, što bi bio veliki uspjeh. Neka nas samo zaobiđu ozljede i sve će biti u redu – završio je Filip Ozobić koji je u dosadašnjim prvenstvenim utakmicama postigao tri pogotka i od kojeg se očekuje da u sljedećim nastupima još koji puta “zatrese” suparničku mrežu.