HRVOJE KOLARIĆ: ODLUČILI SMO SE ZA TRENERA S ISKUSTVOM I AUTORITETOM

05.11.2014.


Novi trener Slavena Belupa Ante Čačić jučer je održao prvu prozivku igrača i održao prvi trening na glavnom igralištu Gradskog stadiona, kojem su također nazočili klupski čelnici predvođeni predsjednikom Hrvojem Kolarićem.

Odlučili smo se za stručnjaka s bogatim iskustvom i autoritetom. Pod njegovim vodstvom momčad mora živnuti i krenuti s boljim rezultatima od dosadašnjih. Zahvaljujem Josipu Omrčenu-Čeki koji je kao trener osvojio bod u susretu s Rijekom i koji se opet vraća na mjesto sportskog direktora – istaknuo je u u priopćenju našeg kluba predsjednik Hrvoje Kolarić.

Ante Čačić završio je Kineziološki fakultet u Zagrebu, jedan je od prvih deset trenera koji je stekao UEFA Pro licencu i koji je već jednom (1998. g.) vodio Slaven Belupo.

Najveću uspjesi su mu osvajanje naslova prvaka i Kupa s Dinamom (2012.), slovenskogsuperkupa s Mariborom (2013.), te brončana medalja s reprezentacijom Libije na Mediteranskim igrama (2005.).

S Dinamom je ušao u Ligu prvaka (2012.), a prošle godine s Mariborom u Europsku ligu.