HNK VUKOVAR ’91 – NK SLAVEN BELUPO 0:1 (0:1)

17.09.2003.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak ? Jurić, S. Bošnjak, Gal, Višković ? Brgles, Landeka (od 86. Crnac), Kosić, Posavec ? Pejić (od 63. Dodik, od 72. Amižić), Šimek

Trener: Ivan Bedi

Sastav HNK Vukovar ’91

Marčetić ? Glamočak, Drljo, Kalesić (od 46. Stanković) ? Barošević (od 46. Lončarević), Krstanović, Čorić, Mihić (od 70. Šučurević), Đerđ, Đalok ? Ružak

Trener: Željko Mažar

Suci

Glavni sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Krunoslav Vuletić (Osijek) i Domagoj Ljubičić (Vukovar)

Golovi

0:1 Posavec (7?)

Žuti kartoni

Ružak (34?), Landeka (45?), Krstanović (45?), Čorić (79?)

Crveni kartoni

Gledatelja

300

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je u srijedu minimalno pobijedio drugoligašku ekipu Vukovara ?91 i plasirao se u osminu finala Hrvatskog nogometnog Kupa, gdje ga očekuje Kamen Ingrad, koji je svladao Koprivnicu sa 2:0. Jedini pogodak postigao je Srebrenko Posavec u 7. minuti susreta.

Domaći vratar Marčetić nespretno je izašao na jednu loptu, ispred njega se stvorio Posavec i oteo mu loptu te je s lijeve strane iskosa poslao u praznu mrežu. Nakon toga očekivala se sigurna igra gostiju i još koji pogodak u domaćoj mreži, ali napadači našeg kluba nisu bili raspoloženi.

U 11. minuti Šimek je išao sam na vratara, koji je obranio njegov udarac. U 17. minuti isto je ponovio i Kosić, a domaći su prvi udarac u okvir gola Lisjaka uputili u 21. minuti. Tukao je Đera, a Lisjak je odbio u korner, nakon kojeg Glamočak puca glavom pored gola. U 25. minuti Jurić je s 20-ak metara tukao po zemlji, domaći vratar hvata loptu, a u 43. minuti Pejić je prokockao idealnu prigodu zbog predugog namještanja.

U nastavku je prvi zaprijetio Brgles u 51. minuti, snažnim udarcem sa 16 metara koji je prohujao malo pokraj lijeve vratnice. U 62. minuti Šimek je namjestio odličnu priliku za Pejića, koji slabo tuče, loptu je uhvatio vratar Marčetić. Slaven Belupo nastavlja s napadima, u 71. minuti Posavec ubacuje iz kuta, a Šimek iz neposredne blizine šalje loptu glavom iznad grede. Pokušavali su još Šimek i Kosić, neprecizno.

Domaćin je potkraj susreta bacio sve karte u napad i složio dvije dobre prilike. Ružak je u 81. minuti mogao izjednačiti, ali je loše zahvatio loptu, a minutu poslije Đerđ je tukao s ruba šesnaesterca, ali pored Lisjakovih vratiju.

Na kraju je ostalo 0:1, a naša momčad okreće se prvenstvu, u subotu u 18 sati gostujemo u Osijeku.