HNK ŠIBENIK – NK SLAVEN BELUPO 5:4

06.01.2009.


ŠIBENIK: Blažević, Milanović, Karadža, Zec, Hunjadi, Bulat, Aispagić, Gović, Mihaljević, Celiščak, Kovač, Spahija, Zorčić, Ademi.

Trener: Ivan Kalinić

SLAVEN BELUPO: Pelin, Rodić, Čaval, Kokalović, Rogulj, Šafarić, Kresinger, Bilen, Delić, Purić, Vručina, Lapić, Jajalo, Gregurina, Pavec.

Trener: Josip Omrčen-Čeko.

Suci: D. Mlakar, I. Modrić, J. Mihalj.

Strijelci: 1:0 – Bilen (5 – autogol), 2:0 – Zec (6), 3:0 – Ademi (11), 3:1 – Vručina (12), 4:1 – Zec (16), 4:2 – Čaval (17), 4:3 – Kresinger (18), 5:3 – Kovač (20), 5:4 – Pavec (21).

Žuti kartoni:

Crveni kartoni:

Gledatelja: 4.000.

Izvješće:

U prvom nastupu na malonogometnom dvoranskom prvoligaškom prvenstvu Slaven Belupo je izgubio od Šibenika – 5:4. Šibenčani su poveli autogolom Bilena, a još dvije greške u obrani farmaceuta iskoristili su Zec i Ademi, da bi Vručina u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio na 3:1.
U nastavku utakmice šibenski napadač Zec je opet povisio vodstvo na 4:1, da bi s dva uzastopna pogotka Čaval i Kresinger smanjili na 4:3. Šibenčani su ubrzo poveli pogotkom Kovača 5:3, a nekoliko minuta prije kraja Pavec je smanjio rezultat na konačnih 5:4 za Šibenik. Tijekom susreta zadarska publika bila je na strani Slavena Belupa i bučno je negodovala na nekoliko odluka sudaca u korist Šibenika.