HNK RIJEKA – NK SLAVEN BELUPO 2:2

01.12.2013.


RIJEKA: Vargić, Tomečak, Knežević, Marić, Bertoša (od 79. Mujanović), Maleš (od 69. Jugović), Močinić,Kvržić,Alispahić (od 68. Sharbini), Kramarić, Benko.
Trener: MatjažKek.
SLAVEN BELUPO: Pelin, Pranjić, Fuštar, Bagarić, Edson, Čanađija, Brlek, Crepulja (od 65. Vugrinec), Rak (od 80. Glavica) Matoš, Delić (od 87. Purić).
Trener: Mladen Frančić.
Strijelci: 0:1 – Matoš (32), 1:1 – Benko (41), 1:2 – Rak (64), 2:2 – Benko (84).
Sudac: Zebec (Cestica). Pomoćnici: B.Križarić (Čakovec) i Hudika (Varaždin). Četvrti: I. Križarić (Čakovec). Delegat: Jurina (Zabok).
Žuti kartoni: Rak, Matoš, Pelin (Slaven Belupo).
Crveni kartoni:
Stadion Kantrida.
Gledatelja: 3.000.
Izvješće:
Naša je momčad više nego zasluženo u 18. prvoligaškom kolu osvojila bod u gostima kod Rijeke odigravši 2:2. Uspjeh je to cijelog koprivničkog sastava koji se na Kantridi predstavio u vrlo dobrom izdanju u susretu s ekipom koja uz vodeći Dinamo nastupa u Europskoj ligi.
Prvih 20 minuta proteklo je u laganoj premoći domaćina koji nisu imali ni jednu ozbiljniju prigodu, dok su farmaceuti zaprijetili u 21. minuti dobrim udarcem Delića, čiju je loptu zaustavio vratar Vargić.
Nekoliko minuta kasnije Benko se našao u vrlo dobroj šansi, ali je njegov udarac glavom sjajno obranio Pelin.
Igrala se 32. minuta kada Slaven Belupo dolazi u vodstvo!
Ubačenu loptu iz kuta obrana Riječana izbacila je izvan svog kaznenog prostora koju je s 20 metara odlično zahvatio Matoš i snažnim je udarcem poslao u mrežu domaćina za – 0:1.
Isti igrač mogao je povisiti vodstvo farmaceuta, ali je njegov vrlo jak udarac s ruba kaznenog prostora zaustavila greda.
U završnici prvog dijela, točnije u 41. minuti Riječani izjednačuju. Tomečak je ubacio loptu pred vrata Pelina gdje se najbolje snašao Benko i pogodio njegovu mrežu.
U drugom dijelu susreta Slaven Belupo nastavlja dobrom igrom i u 48. minuti zamalo dolazi u još jedno vodstvo. Pranjić je jednom dubinskom loptom odlično pronašao Raka koji je bio potpuno sam u kaznenom prostoru domaćina, ali se spetljao i propustio realizirati sjajnu prigodu.
Nakon tog promašaja farmaceuta Riječani nastoje doći do drugog pogotka, ali je naša obrana na čelu s vratarom Pelinom u nekoliko navrata odlično reagirala.
I onda još jedno vodstvo Slavena Belupa!
Domaći igrač Maleša je u 64. minuti glavom vratio loptu prema svom kaznenom prostoru što je odlično iskoristio Raka, pobjegao svom čuvaru i snažnim udarcem s 8 metara iskosa pogodio suprotni kut vratara Vargića za 1:2.
Riječani u samoj završnici susreta nastoje izjednačiti rezultat što im je uspjelo u 84. minuti kad je Benko iskoristio jedan ubačaj s lijeve strane pred vrata Pelina i još jednom glavom pogodio za konačnih 2:2.
Svega dvije minute kasnije Glavica je bio u prigodi za treće vodstvo Slavena Belupa, ali je njegovu loptu s gol-crte izbacio jedan obrambeni igrač domaćina.
Osvojeni bod na Kantridi uspjeh je Slavena Belupa i veliki poticaj za uzvratnu utakmicu četvrtfinala Hrvatskog kupa s Interom u Zaprešiću, koja se igra u srijedu. U prvom susretu farmaceuti su pobijedili 2:1.