HNK RIJEKA – NK SLAVEN BELUPO 2:0

11.11.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Poldrugač, Radeljić, Kristić – Pejić (od 73. Jambrušić), Šomoci, Sopić (od 46. Bodrušić), Mumlek, Božac – Dodik (od 85. Šaranović), Vručina

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Rijeka

Žilić – Tkalčević, Lerant, Starčević (od 63. Verhas) – Šarić, Prišć, Rubil (od 53. Tonito), Baković, Rendulić – Ah. Sharbini (od 71. Tadić), Bule

Trener: Milivoj Bračun

Suci

Glavni sudac: Damir Batinić (Osijek)

Pomoćni suci: Željko Perak (Karlovac), Darko Novoselnik (Belišće), Danijel Trampus (Osijek)

Golovi

1:0 Ah. Sharbini (4), 2:0 Ah. Sharbini (17)

Žuti kartoni

Poldrugač (66), Mumlek (90)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Na gostovanju kod Rijeke na Kantridi, naša momčad je poražena rezultatom 0:2.

U ekipu su se nakon odrađenih kazni zbog kartona vratili Nikoloski, Kristić i Božac, a Poldrugač je dobio prednost ispred Bodrušića. U 4. minuti Mumlek je iz daljine iz slobodnog udarca tukao u okvir gola, ali je Žilić odbio loptu. U nastavku akcije Sopić je izgubio loptu na sredini terena, Rijeka je krenula u kontranapad, i Sharbini je na dodavanje Prišća pogodio za 1:0. U 12. minuti udarc Mumleka s 25 metra obranio je Žilić, a Šomoci u 16. tuče neprecizno, pored vratiju. Samo minutu poslije Poldrugaču je loptu nadomak kaznenog prostora oduzeo Baković i dodao je do Sharbinija, koji je i drugi puta pogodio, ovaj put za domaće vodstvo od 2:0. U 31. minuti zaprijetio je Bule, ali je Nikoloski bio siguran. U istoj minuti u prodoru je bio Baković, ali tuče pored gola. Vručina je u 33. minuti dobro tukao iz slobodnog udarca s oko 30 metara, no Žilić je loptu izbio u korner. U 31. minuti Bule i Rendulić ušli su u šesnaesterac gostiju, ali je opasnost otklonio Radeljić. Vručina je u 36. minuti uputio udarac pored gola, a do kraja poluvremena izglednijih prigoda nije bilo, pa je domaćin na odmor otišao sa značajnom prednošću.

U nastavku je umjesto Sopića ušao Bodrušić, a naša je momčad nešto hrabrije krenula naprijed. No, pravih akcija i prave opasnosti za Žilića nije bilo. U 60. minuti neprecizan je za domaće. U 69. minuti Mumlek je ubacio iz kornera, Vručina poslao loptu glavom pokraj gola. Vručina je u 72. minuti dobro tukao iz slobodnog udarca s 30 metara, no Žilić je uz manje poteškoće obranio. U 74. minuti Mumlek je dubinskom loptom uposlio Dodika, koji iz prve tuče, ali iznad grede.