HNK RIJEKA – NK SLAVEN BELUPO 1:1

06.05.2012.


RIJEKA: Lisjak, Datković, Čagalj, Drpić, Miloš, Močinić (od 77. Živulić), Kreilach, Čaval, Čulina, Salčinović, Bošnjak (od 84. Sivonjić).

Trener: Elvis Scoria

SLAVEN BELUPO: Rodić, Geng, Kokalović, Maras, Pilipović, Čanađija (od 74. Brlek), Poljak, Bubnjić, Glavica, Mujanović (od 84. Kuprešak), Šaban (od 69. Jakšinić).

Trener: Roy Ferenčina.

Sudac: Vlado Svilokos (Sisak). Pomoćnici: Zdenko Mergeduš (N. Gradiška) i Leo Krstičević (Ploče).

Četvrti sudac: Igor Križarić (Čakovec). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Čulina (53), 1:1 – Bubnjić (87).

Žuti kartoni: Salčinović (Rijeka), Bubnjić, Kokalović, Pilipović (Slaven Belupo).

Crveni kartoni:

Izvješće:

U pretposljednjem prvoligaškom kolu Slaven Belupo je u gostima kod Rijeke osvojio bod odigravši 1:1, iako je nastupio bez petorice standardnih igrača.

Davor Vugrinec ozlijedio se na treningu uoči odlaska na Kantridu, Vedrana Purića koji je imao tri javne opomene, te bez Josipa Brezovca, Maria Gregurine i Mate Grgića koji su također lakše ozlijeđeni.   

S osvojenim bodom kod Rijeke farmaceutima je u posljednjoj utakmici s Istrom 1961 sljedeće subote na koprivničkom stadionu dovoljan i neodlučeni rezultat za osvajanje trećeg mjesta koje ih vodi u Europu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri bez pravih prigoda za pogodak, a veći posjed lopte imao je Slaven Belupo.

U nastavku susreta Riječani dolaze u vodstvo 1:0 pogotkom Čuline u 53. minuti, a kod primljenog pogotka obrana našeg kluba mogla je bolje reagirati. Igrala se 70. minuta kada je sudac Svilokos propustio dosuditi
najstrožu kaznu za Slaven Belupo nakon što je obrambeni igrač Rijeke, Drpić, u svom kaznenom prostoru igrao rukom.

Iako su domaćini u drugom dijelu susreta imali nešto više od igre, Slaven Belupo je izveo nekoliko vrlo dobrih akcija i prava je šteta što nije izjednačio prije 87. minute kada je Pejo Kuprešak odlično loptom pronašao
Bubnjića, koji je postavio konačni rezultat – 1:1.