HNK RIJEKA – NK SLAVEN BELUPO 1:1

28.02.2015.


RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac, Radošević, Bradarić (od 43. J. Mišić), Alex, Jugović (od 82. Tomasov), Sharbini, Hristov (od 53. Ivančić).

Trener: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO: Kardum, Purić, Fuštar, Grgić, Delić, Gregurina, Crepulja, Brlek, Parlov (od 64. Paracki), P. Mišić (od 78. Ejupi), Mirić (od 85. Peričić).

Trener: Ante Čačić.

Strijelci: 0:1 – Parlov (32), 1:1 – Alex (33).

Sudac: M. Matoc (Zagreb). Pomoćnici: S. Premužaj (Varaždin) i D. Vrabec (Zagreb). Četvrti: D. Mlakar (Zagreb). Delegat: D. Posavec (Lepoglava).

Žuti kartoni: Grgić, Gregurina, Brlek (SB).

Crveni kartoni: – Stadion Kantrida.

Izvješće:

Slaven Belupo je na Kantridi odigrao neodlučeno u gostima kod drugoplasirane Rijeke odigravši 1:1. Bio je to susret u kojem su Koprivničanci tijekom cijele utakmice pokazali kako se bori za boje svog kluba, te na kraju bili nagrađeni osvajanjem velikog boda s vrlo dobrim Riječanima. Domaćini su krenuli silovito od samog početka, imali dvije dobre prigode koje nakon sjajnih obrana Karduma nisu uspjeli realizirali Leovac i Hristov. Uz veći posjed lopte Rijeka je nastojala doći u vodstvo i udarcima iz daljine, ali je naš vratar odlično čuvao svoju mrežu. I onda vodstvo Slavena Belupa! Igrala se 32. minuta kada je Mirić vrlo dobro uposlio Petra Mišića koji je u kaznenom prostoru domaćina pronašao Parlova čiji udarac nije mogao zaustaviti vratar Prskalo – 0:1. No, radost naše momčadi nije dugo trajala jer je u svom prvom napadu Rijeka izjednačila udarcem Alexa, koji je sa 17 metara neobranjivo pogodio gornji desni kut Karduma. U nastavku susreta domaćini nastavljaju s terenskom inicijativom i pritiskom na naša vrata, ali je obrana na čelu s Kardumom otklanjala svaku opasnost. Farmaceuti su u drugom poluvremenu propustili realizirati i prigodu utakmice kada je Petar Mišić u 73. minuti na asistenciju Mirića bio potpuno sam pred vratima Prskala, ali je vrlo slabo pucao kraj desne vratnice. Osvojeni bod farmaceuta na Kantridi sjajan je uspjeh cijele momčadi i trenera Čačića, koji je uoči susreta rekao da je Rijeka odlična momčad ali da možemo do pozitivnog rezultata, što se ostvarilo. S osvojenim bodom na Kantridi i porazom Splita kod Dinama, Slaven Belupo nakon 23. kola nalazi se na šestom mjestu, što je njegov najbolji plasman u dosadašnjem prvenstvu. U sljedećem kolu koprivnički prvoligaš gostuje kod Splita.