HNK Rijeka – NK SLAVEN BELUPO ( 1 : 1 )

08.03.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal (od 46. Crnac), Karabatić, Bodrušić – Bošnjak, Musa (od 90. Šomoci), Vukojević, Posavec, Višković – Dodik, Karabogdan (od 76. Vručina)

Trener: Branko Karačić

Sastav HNK Rijeka

Radman – Tkalčević, Knežević, Lerant, Mujdža – Novaković, Tadić, Linić, Dunković (od 62. Prišč) – Mitu (od 78. Katulić), Erceg

Trener: Elvis Scoria

Suci

Glavni sudac: Mario Strahonja (Zagreb)

Pomoćni suci: Siniša Buić, Igor Krmar, Marin Mlinar (svi Zagreb)

Golovi

1:0 Erceg (45), 1:1 Posavec (58-11 m)

Žuti kartoni

Bošnjak (33), Karabatić (53)

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo ostvario je pozitivan rezultat od 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa s Rijekom odigranoj u utorak na stadionu Kantrida. Domaće je u vodstvo lijepim pogotkom doveo Tomislav Erceg potkraj prvog dijela, a izjednačio je Srebrenko Posavec iz jedanaesterca nakon prekršaja na Ivici Karabogdanu.

Veliku prigodu imao je Mitu u 5. minuti, ali je promašio vrata. U 29. minuti opet prijeti Mitu, ali neprecizno. Dodik u 30. minuti tuče pored gola, a Rijeka u vodstvo dolazi u nadoknadi prvog poluvremena, kad je Erceg atraktivno iz voleja ubačaj Dunkovića spremio u mrežu. U nastavku je malobrojna publika vidjela puno bolju igru naše momčadi, koja je mogla i do pobjede. U 49. minuti Crnac je iz blizine promašio okvir gola, a u 53. minuti nije dosuđen jedanaesterac nakon starta na Karabatiću pred vratima Rijeke. Ipak, nakon prekršaja Mujdže nad Karabogdanom, sudac je označio najstrožu kaznu, a s 11 metara siguran je bio Posavec. Crnac je tukao glavom i u 75. minuti, ali je vratar Radman obranio. Lisjak je u 90. minuti oteo loptu Ercegu, koji je bio u opasnom prodoru. Nakon ovog remija na Kantridi, naša momčad ima dobre izglede za plasman u polufinale Kupa, a popravljena je i atmosfera uoči subotnjeg prvenstvenog gostovanja u Zadru. Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa s Rijekom igra se u srijedu, 8. ožujka na Gradskom stadionu u Koprivnici.