HNK HAJDUK – NK SLAVEN BELUPO 7:3

08.01.2009.


HAJDUK: Subašić, Jozinović, Linić, Ibričić, Tomić, Trebotić, Tomasov, Gabrić, Strinić, Oremuš, Buljat, Maloča, Aračić, Tičinović, Jertec.

SLAVEN BELUPO: Pelin, Rodić, Čaval, Kokalović, Rogulj, Šafarić, Bilen, Delić, Purić, Vručina, Lapić, Jajalo, Gregurina, Pavec, Maras

Suci: Burilo, Trampus, Proleta, Janošević

Strijelci: 0:1 – Vručina (4), 0:2 – Čaval (6), 1:2 – Jertec (8), 2:2 – Jozinović (11), 2:3 – Vručina (13),
3:3 – Tomasov (16), 4:3 – Linić (18), 5:3 – Oremuš (20), 6:3 – Gabrić (21), 7:3 – Ibričić (24).

Gledatelja: 4.000.

Izvješće:

Hajduk je sa stopostotnim bodovnim učinkom ušao u igru sa Slavenom Belupom i bio izraziti favorit uz gromoglasnu podršku svojih navijača u zadarskoj dvorani, te uvjerljivo svladao Koprivničance – 7:3.
Prvu prigodu imao je Ibričić već u 1. minuti, ali je Pelin bio na mjestu. Zatim je uzvratio Vručina, no Tomić je obranio njegov udarac. U 4. vodstvo Slavena Belupa. Šafarić je odlično odigrao Vručina, koji je rutinirano svladao Tomića za 0:1. Ibričić je nakon toga propustio dobru šansu za Hajduk, da bi Čaval povisio na 0:2 nakon asistencije Delića. U 8. minuti Jertec je snažnim udarcem smanjio na 1:2, a tri minute kasnije Jozinović poravnava rezultat – 2:2.
U nastavku utakmice Vručina je opet bio na sceni, snažnim udarcem svladao Tomića i doveo Slaven Belupo u novo vodstvo – 2:3, da bi Tomasov ubrzo izjednačio na 3:3. Igrala se 18. minuta kada je Jajalo ispao iz igre, a Linić prvi put doveo Splićane u vodstvo 4:3. Jajalo ponovo griješi u 20. minuti i Oremuš povisuje na 5:3, a minutu kasnije Gabrić na 6:3. U posljednjoj minuti Ibričić je izvrtio Rogulja i postavio konačni rezultat – 7:3.