HNK HAJDUK – NK SLAVEN BELUPO 2:1

20.11.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal, Karabatić, Bodrušić – Bošnjak (od 75. Pejić), Vukojević, Musa, Posavec, Višković – Vručina (od 55. Šomoci), Karabogdan (od 82. Dodik)

Trener: Branko Karačić

Sastav HNK Hajduk

Kale – Vučko (od 53. Dragičević), Vejić, Neretljak – Miladin, Pralija (od 75. Grgurović), Damjanović, Bartulović – Blatnjak, Bušić, Munhoz (od 46. Turković)

Trener: Blaž Slišković

Suci

Glavni sudac: Darko Feljan (Zagreb)

Pomoćni suci: Ivan Keškić (Vinkovci), Tomislav Šetka (Đakovo) i Nikola Petir (Kašina)

Golovi

0:1 Damjanović (37-autogol), 1:1 Dragičević (76), 2:1 Bušić (90)

Žuti kartoni

Posavec (11), Turković (58), Karabogdan (83)

Crveni kartoni

Posavec (48-drugi žuti), Karabogdan (83-prigovor)

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je u 16. kolu Prve HNL poražen od Hajduka u Splitu rezultatom 2:1. Iako je naša momčad došla u vodstvo u prvom poluvremenu, u nastavku je Hajduk uspio ostvariti preokret i osvojiti sva tri boda.

Domaća momčad započela je susret s tri napadača i imala početni pritisak. U 12. minuti udarac Pralije iz daljine uhvatio je Lisjak, a pokušaj Munhoza u 14. minuti Lisjak izbija u korner. U 24. minuti Vučko tuče glavom pokraj vratiju, a u 28. minuti Bušić je također neprecizan u pokušaju udarca glavom. Slaven Belupo je poveo u 37. minuti. Posavec je proigrao Viškovića, koji povratnu loptu šalje za Karabogdana, koji tuče prema vratima, a Damjanović loptu šalje u vlastitu mrežu. Do kraja prvog dijela još dva pokušaja Hajduka. Blatnjak je u 41. minuti s desne strane tukao pored vratiju, a u 44. minuti nakon gužve u šesnaestercu Slavena lopta ipak odlazi pored vratiju.

U nastavku je Posavec u 48. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Naša se oslabljena momčad potom orijentirala na obranu. U 49. minuti Vejić je s dva metra uputio slab udarac, Lisjak hvata loptu. U 57. minuti Lisjak je uhvatio loptu nakon velike gužve u svom šesnaestercu, a Lisjak je opet dobro intervenirao u 61. minuti, kad je slobodni udarac Blatnjaka izbio u korner. Hajduk je izjednačio u 76. minuti, kad je Neretljak uposlio Dragičevića, koji se dobro snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:1. U 86. minuti Vukojević je pokušao iz daljine, ali je lopta otišla iznad vratiju. Turković je pokušao u 90. minuti sa 17 metara, no Lisjak je lako obranio. Vratar Hajduka Kale je u nadoknadi vremena obranio slobodan udarac Muse sa 25 metara, a u 3. minuti sudačke nadoknade Turkovićev ubačaj s desne strane Bušić je iz blizine spremio u mrežu za konačnih 2:1.